ابراز نگرانی ترزا می در جریان دیدار با رئیس‌جمهوری ایران نسبت به وضعیت نازنین زاغری رتکلیف

یک مقام رسمی وابسته به نخست وزیری بریتانیا اعلام کرد ترزا می در جریان دیدار با رئیس‌جمهوری ایران نسبت به وضعیت نازنین زاغری رتکلیف، شهروند بریتانیایی-ایرانی که در زندان به سر می‌برد، ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از یورو نیوز، این مقام گقته است که در جریان دیدار حسن روحانی و ترزا می- که در حاشیه اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شد- نخست وزیر بریتانیا چند مورد از نگرانی‌های کنسولی کشورش از جمله وضعیت نازنین زاغری را با رئیس‌جمهوری ایران در میان گذاشته و خواستار اطلاع از وضعیت این شهروند دوتابعیتی پس از محکومیت شده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری ایران، در گزارش خود درباره این دیدار اشاره‌ای به مساله نازنین زاغری نکرده است. به گزارش این سایت، «آقای روحانی به موضوعات منطقه حساس خاورمیانه اشاره کرد و با تاکید بر اینکه “منطقه ما مسایل پیچیده ای دارد و جز راه حل سیاسی مسیری برای حل آنها وجود ندارد “ گفت: ایران آماده همکاری با اتحادیه اروپا، انگلیس و کشورهای منطقه برای ثبات و امنیت به‌ویژه در سوریه ، عراق و یمن است.»

خانم زاغری، کارمند بنیاد توماس رویتر از سوم آوریل (پانزدهم فروردین ۱۳۹۵) هنگام خروج از ایران به همراه گابریلا فرزند ۲۲ ماهه خود در فرودگاه امام خمینی تهران بازداشت شد. ریچارد رتکلیف، همسر خانم زاغری روز جمعه نهم سپتامبر/ ۱۹ شهریور خبر داد که شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی وی را به پنج سال زندان محکوم کرده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *