تجمع خانواده دانش‌آموزان منطقه گلدشت اهواز در مقابل آموزش و پروش

جمعی از مردم منطقه گلدشت اهواز به دلیل نبود کلاس درس برای فرزندانشان، روز دوشنبه روبه‌روی اداره آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز تجمع کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایرنا، یکصد دانش‌آموز منطقه گلدشت اهواز با وجود گذشت چند روز از آغاز سال تحصیلی مدرسه‌ای برای تحصیل ندارند و اولیای دانش‌آموزان در اعتراض به این موضوع روبه‌روی اداره آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز و دانش‌آموزان نیز در نمازخانه این ناحیه تجمع کردند.
رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز بیان کرد: منطقه گلدشت اهواز بسیار محروم است و در کل این منطقه یک دبستان به نام شهید مطهری وجود دارد که بالغ بر ۳۰۰ دانش‌آموز در دو نوبت در آن مشغول تحصیل هستند.
بهزاد ساکی افزود: با توجه به افزایش جمعیت دانش‌آموزان این منطقه، یکصد دانش‌آموز به دلیل نبود فضا در تنها دبستانی که در این منطقه وجود دارد به یک مدرسه که خانه اجاره‌ای است منتقل شدند.
وی عنوان کرد: پارسال اجاره این مدرسه با استفاده از بسته حمایتی از سوی وزارت آموزش و پرورش به خوزستان که بابت هر دانش‌آموز شش هزار ریال بود، پرداخت شد.
رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز در ادامه افزود: امسال وزارت آموزش و پرورش بسته حمایتی به خوزستان پرداخت نکرده به همین منظور آموزش و پرورش توان پرداخت اجاره را ندارد.
ساکی گفت: همچنین امسال صاحب ملک میزان اجاره ماهانه را تا ۶۰ میلیون ریال در ماه افزایش داده که آموزش و پرورش توان پرداخت ماهانه ۳۰ میلیون ریال را دارد.
وی با بیان این‌که این مشکل تا دو روز آینده حل خواهد شد افزود: تصمیم گرفته می‌شود که دانش آموزان یا در همین ملک مشغول به تحصیل شوند و یا به ساختمان اجاره‌ای دیگر منتقل شوند.
رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز گفت: تا پایان شهریور امید آن بود که بسته حمایتی وزارت آموزش و پرورش به خوزستان تعلق گیرد به همین منظور این مشکل تا به امروز ادامه یافته است و این دانش‌آموزان متاسفانه از ابتدای سال تحصیلی بر سر کلاس درس حاضر نشدند.
ساکی عنوان کرد: کار ساخت یک مدرسه در این منطقه از هشت سال گذشته آغاز شده اما اداره کل توسعه، نوسازی، و تجهیز مدارس خوزستان به دلیل نداشتن اعتبار از چهار سال گذشته ساخت این مدرسه را متوقف کرده است.
وی افزود: اگر این مدرسه ساخته شود دانش‌آموزان دو مقطع ابتدایی و متوسطه در دو نوبت در این مدرسه مشغول به تحصیل می‌شوند.
رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز با اشاره به اینکه در این منطقه تنها مدرسه مقطع ابتدایی وجود دارد گفت: دانش‌آموزان مقطع متوسطه به مدارس ناحیه‌های دیگر مراجعه می‌کنند.
وی افزود: به دلیل این‌که دانش‌آموزان مقطع دبیرستان در این منطقه کم است دبیرستان در منطقه گلدشت وجود ندارد.
همچنین در آستانه سال تحصیلی جدید نیز دبستان موقوفه پسرانه علامه متعلق به بنیاد البرز، در ناحیه ۲ آموزش و پرورش اهواز، توسط این اداره تعطیل و دانش‌آموزان آن به ناچار به یک واحد دیگر آموزشی منتقل و در آن ادغام شدند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *