محمدرضا خاتمی :اجازه مطالعه پرونده‌مان را نداریم/ نمی‌دانیم باید از چه چیزی دفاع کنیم

نایب رییس مجلس ششم با بیان اینکه هنوز به ما اجازه مطالعه پرونده را نداده‌اند، گفت: وقتی نگذارند پرونده را بخوانیم، نمی‌دانیم باید از چه چیزی دفاع کنیم.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری ایلنا، محمدرضا خاتمی درباره پرونده خود و چند تن از فعالان سیاسی گفت: این پرونده موضوع جدیدی ندارد و ما به تدریج تا جایی که قانون اجازه بدهد راجع به آن صحبت خواهیم کرد و فعلاً مسئله این است که اجازه نداده‌اند خودمان پرونده را مطالعه کنیم. این مسئله در حالی است که دو هفته از زمانی که ما احضار شده‌ایم، گذشته و وقت رسیدگی نیز نزدیک می‌شود.

او با اشاره به اینکه رسیدگی ۱۷ آبان‌ماه است ولی هنوز به ما اجازه مطالعه پرونده را نداده‌اند، گفت: وقتی پرونده را خودمان نخوانده‌ایم، باید از چه چیزی دفاع کنیم؟ البته به وکلا گفته شده که آنها می‌توانند پرونده را بخوانند. اما این حق اصلی متهم است که بتواند پرونده را بخواند. قانون هم بر این موضوع صراحت دارد ما به دنبال این هستیم و پیگیری می‌کنیم تا از حق قانونی خود استفاده کنیم و تلاش می‌کنیم در مورد این پرونده به مسئولان کشور تا جایی که بتوانیم اطلاع‌رسانی کنیم.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *