مرگ روزانه ۴۵ نفر در جاده های کشور

١۶ هزار و ۵٠٠ کشته و ٣١٣ هزار مصدوم، معلول و از کار افتاده نتیجه حوادث رانندگی و جاده ای در سال گذشته بوده که هزینه های مادی و اجتماعی بسیاری را بر کشور تحمیل می کند و شناخت عوامل بروز این حوادث و تلاش برای رفع آنها باید در اولویت برنامه ها قرار گیرد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از تابناک، اگر این تعداد را بر تعداد روزهای سال تقسیم کنیم، به عدد ۴۵٫۲ می رسیم یعنی در کشور روزانه بیش از ۴۵ نفر در اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست می دهند.

آثار روحی و روانی این حوادث که هم خانواده ها و هم جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد، بسیار سنگین و بعضا جبران آن دشوار است، پس ضرورت دارد با شناخت صحیح از علل وقوع این حوادث ناگوار و برنامه ریزی های درست و منطقی از تبعات ناشی از این حوادث بکاهیم.

سردار موسی امیری جانشین پلیس راهور ناجا می گوید: هرچند در سال های اخیر با اقدامات پیشگیرانه دستگاه هایی چون راهنمایی و رانندگی، وزارت بهداشت و راهداری آمار تلفات ناشی از تصادفات روند کاهشی را به خود گرفته، اما همچنان اعداد و ارقام اعلام شده در این خصوص نشان از وضع بحرانی ایمنی رانندگی در ایران دارد.

وی افزود: آمارها نشان می دهد در دنیا به ازای هر ۱۰ هزار خودرو حدود ۹ نفر کشته می شوند، درحالی که در ایران به ازای این تعداد خودرو، ۳۷ تن کشته می شوند. اگر میانگین ١۵ تا ١٨ هزار کشته در حوادث رانندگی در طول سال را همراه با میانگین ٣٠٠ هزار زخمی این حوادث در نظر بگیریم، گویی هر سال در ایران یک زلزله بزرگی همانند زلزله بم با این مقدار کشته و زخمی اتفاق می افتد. همچنین تعداد تلفات جاده ای کشور در سال با تلفات یک جنگ تمام عیار برابری می کند و از طرف دیگر برخی آمارها حکایت از آن دارد که تصادفات دومین عامل مرگ ایرانیان است.

در این بین استان البرز به دلیل واقع شدن در شاهراه ارتباطی استان های مختلف کشور، باید جایگاه ویژه ای در این برنامه ریزی ها داشته باشد.
استان البرز با یک هزار و ۴۵۰ کیلومتر راه نیم درصد راه های کشور را به خود اختصاص داده درحالی که ۱۸ درصد ترافیک به این استان اختصاص داده، بر این اساس توسعه راه ها و افزایش ایمنی گام مهمی برای کاهش حوادث پرتعداد جاده ای در این استان محسوب می شود.
استان البرز شاهراه ارتباطی ۱۴ استان کشور و یکی راه های اصلی ترانزیتی کشور به شمار می رود که روزانه به طور متوسط بیش از یک میلیون تردد جاده ای در آن صورت می گیرد.

تردد وسیله نقلیه سنگین و سبک در آزادراه های این استان و همچنین جاده پرپیچ وخم کرج – چالوس، حوادث جاده ای بسیاری را رقم می زند، گرچه روند افزایشی آن با اقدامات صورت گرفته متوقف شده و به سمت کمتر شدن پیش می رود اما هنوز هم معضل برای این استان و کشور محسوب می شود که گاهی این حوادث بسیار تلخ و ناگوار است.

**تحلیل حوادث جاده ای

رئیس پلیس راه البرز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در این باره گفت: ازابتدای سال جاری ۲۷۲میلیون و ۵۰۷ هزار و ۲۶۰ تردد در جاده های استان البرز صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد رشد داشته که خود در کشور یک رکورد محسوب می شود.
سرهنگ رضا اکبری افزود: با بررسی انجام شده روزانه به طور متوسط یک میلیون و ۴۶۵هزارو ۹۲خودرو درراه های البرز تردد کرده اند.
وی اضافه کرد: این ترددها از ۳۸ دوربین تردد شمار در سطح راه های البرز ثبت شده است.
وی گفت : ازابتدای سال جاری ۸۰ فقره تصادف منجر به فوت دراستان البرز رخ داده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۴ درصد کاهش یافته است.
اکبری خاطرنشان کرد: درسال جاری براثر حوادث رانندگی درراه های این استان ۱۱۱نفر جان خود را ازدست دادند که نسبت به مدت مشابه سال قبل دو نفر کمتر شده است.
اکبری افزود: همچنین دراین مدت ۱۰۳تصادف منجر به جرح درراه های برون شهری این استان به وقوع پیوسته که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۱درصد کاهش نشان می دهد.
وی گفت: دراین مدت ۱۶۱ نفر مجروح شده اند که ۱۰۶نفر نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر مجروح داشته ایم که آمار کاهش ۴۰ درصدی دراین زمینه بوده است.
رئیس پلیس راه البرزافزود : درتحلیل انجام شده دراین مدت ماه مرداد با ۳۸ کشته بیشترین و ماه های فرورین واردیبهشت با ۹ کشته کمترین تلفات جاده ای ناشی از حوادث رانندگی دراستان البرز بوده است.
وی بیان داشت: تعداد تصادفات منجربه فوت محورهای ماهدشت –اشتهارد و کرج –چالوس نسبت به سال گذشته افزایش و آزادراه تهران – کرج و کرج –قزوین کاهش یافته است .
این مسئول افزود: ۴۳درصد متوفیان حوادث رانندگی جاده ای درآزادراه تهران –کرج – قزوین و ۵۷ درصد دیگر درراههای اصلی ، فرعی وروستایی بوده است.
وی یادآورشد که سه علت مهم در حوادث رخ داده تخطی ازسرعت مطمئنه با ۳۹ درصد، عدم توجه به جلو با ۲۵ درصد و تجاوز به چپ ازخط وسط با ۱۵ درصد بیشترین عوامل اصلی مرگ ومیر حوادث رانندگی ازابتدای سال جاری درجاده های استان البرز است.
وی گفت: ۱۵ نفر از متوفیان درسال جاری عابران پیاده بودند که ۱۰ نفر ازآن ها درآزادراه های تهران – کرج –قزوین رخ داده که ممنوعیت تردد دراین جاده ها طبق ماده چهارقانون ایمنی راه ها بوده است.
وی افزود: بعد از عابران پیاده موتورسیکلت سوارا ن با ۱۱کشته بودند که ۶ نفر ازآن ها درمحدوده شهرستانهای ساوجبلاغ و نظرآباد فوت کرده اند .
وی اظهارکرد : طبق تحلیل های صورت گرفته ۲۳ درصد حوادث رانندگی درروزشنبه به خصوص بامداد روزشنبه و ۷۷درصد درروزهای دیگر هفته رخ داده است .
وی گفت : ۴۴نفر ازمتوفیان شب هنگام و ۵۸نفر درروز و ۹نفر دیگرنیز در هنگام طلوع وغروب آفتاب جان خود راازدست داده اند.
اکبری خطرناک ترین ساعات با بیشترین تلفات را بین ساعات یک بامداد تا ۶ صبح با ۳۲ نفر کشته اعلام کرد.
رئیس پلیس راه البرز افزود: ۲۵۷ راننده مست به مراجع قضایی معرفی و گواهینامه وی به مدت شش ماه ضبط و از رانندگی محروم شده اند.
وی خاطرنشان کرد:همچنین دراین مدت ۴۹ راننده خاطی به دلیل گرفتن ۳۰ نمره منفی گواهینامه آن ها ضبط و به مدت سه ماه ازرانندگی محروم شدند.

**جاده، خودرو و انسان سه عامل وقوع حوادث جاده ای

وی گفت : دراین مدت ۱۸هزارو ۹۳۴ وسیله نقلیه متخلف توسط ماموران پلیس راه درجاده های استان البرز توقیف و ۳۱۳هزارو ۳۸۳ راننده متخلف اعمال قانون شدند.
رئیس پلیس راه البرز خاطرنشان کرد که تصادف معلولی ازعوامل متعدد است. گاهی نیاز به یک جاده مطلوب استاندارد با یک روکش آسفالت مناسب ، عرضی مفید ، شانه راه استاندارد، تابلوهای علائم و حفاظ مناسب باید داریم.
اکبری افزود: دومین عامل خودرو است که بایستی طراحی و ساخت ایمنی داخل و خارج لحاظ شود و ازسوی دیگر ایمنی خارج خودرو به نحوی باشد که کمترین صدمه به خودرو مقابل و یاموتورسیکلت وعابران پیاده وارد کند .
وی خاطرنشان کرد: تجهیزات داخل خودرو مانند سیستم ای بی اس ، ایربک و کمربند ایمنی می تواند تضمین کننده سلامت باشد و حتی ضریب مقاومت خودرو دربرابر ضربه مقاوم وتاثیرگذار باشد .
این مسئول افزود: سومین عامل داشتن کابران ترافیک مناسب ، راننده ، سرنشینان خودرو ،عابران پیاده ، راکبان دوچرخه و موتورسیکلت و غیره است .
وی گفت : آموزش های لازم می بایست توسط دستگاه های ذیربط ازمهد کودک تا تمام مقاطع تحصیلی برابر سن هوشی و تقویمی و گنجاندن مطالب ترافیکی دردروس مقاطع ابتدایی تا متوسطه ، تلاش برای ارتقای فرهنگ ترافیک برای عموم مردم توسط شهرداری ها با انجام اقدامات و برگزاری جشنواره های مختلف ترافیکی و نصب تابلوهای مختلف اخباری واطلاع رسانی شود .
اکبری بیان داشت : سازمان حمل ونقل پایانه استان البرز با برگزاری کلاس های آموزشی برای رانندگان ناوگان مسافربری وباربری وهمچنین مدیران فنی موسسه های حمل بارو مسافر و به طورکلی نیز با توجه به نقش حساس رسانه ها با داشتن نگاه ویژه می توانند برامنیت ترافیکی و سلامت تردد موثر خواهند بود.
وی یاآورشد که می توان نتیجه گرفت که برای کاهش تلفات جاده ای نیازاست که قبل ازحوادث جاده ، راننده ، وسیله نقلیه و شرایط محیطی ایده ال باشد.
مدیرکل راهداری استان البرزگفت :عمده تصادفات در جاده های استان البرز ناشی ازخطای انسانی است.

**میلیون ها تردد در جاده های البرز

پیمان بختیاری افزود: ازمجموع ترددها بیش از۴۵ میلیون تردد درآزادراه تهران – کرج ، ۲۱میلیون تردد درآزادراه کرج -قزوین ، ۶ میلیون تردد در جاده کرج -چالوس و بقیه سایر راه های استان بوده است .
وی اضافه کرد: با حجم فزاینده سفر در راه های این استان که بیشترین تردد درکشور را دارد درسال گذشته ۱۸۹ نفر براثرحوادث رانندگی درراه های این استان جان خود را ازدست دادندکه نسبت به مدت مشابه سال گذشته آن پنج درصد کاهش نشان می دهد.
وی گفت : ساعات وقوع بیش از ۲۰ درصد ازتصادفات بین ۱۶تا ۲۰ رخ می دهد و موقعی است که هوا روبه تاریکی است و این نشان دهنده آن است که پلیس دراین ساعات باید نظارت بیشتری داشته باشد.
و ی افزود: با بررسی های انجام شده مشخص شد که ۵۱درصد ازمتوفیان حوادث رانندگی دراین استان بی سواد ویا کم سواد بودند که آموزش وفرهنگ سازی لازم دراین زمینه صورت نگرفته است .
بختیاری خاطرنشان کرد: درسال گذشته ۳۰ درصد از متوفیان حوادث رانندگی عابران پیاده بودند که بیشترین تلفات آزادراه تهران – کرج و کرج –قزوین بوده است .
وی گفت : طبق قانون درآزادراه ها در حریم عبور عرضی عبور عابر پیاده ممنوع است اما به دلیل توسعه شهرها و افزایش کارخانه ها و همچنین افزایش حجم ترافیک روزانه بین کرج –تهران و بالعکس سبب شده که حجم تردد عابران پیاده افزایش یابد .
وی افزود: معضلاتی مثل دست فروشان درسطح آزادراه ها و مشکلات ازاین قیبل سطح بالایی ازتلفات درسال گذشته عابر پیاده راشامل بوده است .

**موتور سیکلت ها و عابران پیاده از دیگر عوامل حوادث جاده ای

وی بیان داشت : بعد ازعابران پیاده ،راکبان موتورسیکلت با ۱۶درصد تلفات جاده ای بیشترین قربانیان حوادث رانندگی درراه های استان البرز هستند و به طورکلی ۴۶درصد از مجموع متوفیان مربوط به عابران پیاده و راکبان موتورسیکلت بوده و این دوقشر با یک تصادف جزئی منجربه مرگ خواهد شد.
وی گفت : بعد از این دو عامل علت ۱۷درصد متوفیان سواری پراید ، هفت درصد پژو ۴۰۵ ، پنج درصد وانت بارها و بقیه سایر وسیله نقلیه بوده است .
وی افزود: برای کاهش تلفات عابران پیاده درحاشیه آزادراه ها عبورعرضی عابر پیاده بوده تابلوهایی هشداری برای ممنوع بودن عبور عرضی نصب شده است .
بختیاری افزود: اکنون ۱۲پل عابر پیاده در آزادراه های استان البرز وجود دارد و چهار پل دیگر به زودی به بهره برداری خواهد رسید .
وی گفت : یکی ازپل های مهم درمحدوده گرمدرده است که درماه جاری به بهره برداری می رسد
وی افزود: پل عابر پیاده مترو،گلدشت وپیشاهنگی و هشتگرد ازدیگر پل هایی است که دردست احداث است .
وی اضافه کرد: همچنین یک پل عابر پیاده درنظرآباد درمرحله جانمایی نهایی که در صورت تصویب احداث می شود و افزایش این پل ها درآزادراه ها به منظور امنیت و ایمنی بیشتر عابران پیاده است.
بختیاری درخصوص مسافران درحاشیه آزادراه ها، گفت: چند سال گذشته درمحدوده ترمینال شهید کلانتری مسافران زیادی تجمع می کردند که بااصلاحاتی که با همکاری سازمان پایانه ها ی شهرداری باایجاد فضای فیزیک دیواره پیش ساخته ازیک طرف حضور تیم های گشت پلیس راه که درمجاورت ترمینال مستقرشدند این مشکل مرتفع شده است.
وی افزود: البته درمناطقی نیز وجوددارد که روزهای پیک سفر مردم نزدیک ترین راه را برای دسترسی به حمل نقل عمومی انتخاب می کنند مثل پل حصارک ،پل هشتگرد ونظرآباد که به نوعی با ایجاد دیوارهای فیزیکی سعی درحل مشکل شده ولی تازمانی فرهنگ سازی انجام نشود و مردم بخواهند ازنزدیک ترین محل به حمل نقل عمومی دسترسی داشته باشند این مشکل وجوددارد.

**ضرورت گسترش فرهنگ رانندگی

معاون دادستان کرج گفت : پیشگیری از تصادفات ابتدا باید بررسی شود که چه عواملی درکاهش تصادفات تاثیر گذار خواهد بود هرچند که درخصوص فرهنگ رانندگی درحوزه پلیس راه و راهور چند ساله اخیر اقدامات خوبی انجام شده است .
جوادیاوری افزود: دادسرا درحیطه مسئولیت خود نظارت برارگانهای دولتی را دارد مبنی براینکه عوامل راننده ،خودرو وراه وظایف خود را به خوبی انجام دهند .
وی اضافه کرد: باید موضوعات را ریشه یابی کنیم که اگر خودرو عاملی برای تصادف است به شرکت خودروسازی مربوطه اعلام شود که نیازیک نگاه کلان ملی دراین زمینه هستیم
وی گفت: راه موضوعی است که نظارت آن برعهده دادسرای عمومی و انقلاب است و نواقص و کاستی های آن مورد بررسی قرارگرفته و ازسال گذشته این طرح آغاز شده و نقاط حادثه خیزاستان شناسایی شده است.
این مسئول اضافه کرد: این طرح با محوریت جاده چالوس شروع شده وبعد ازآن به آزادراه ها رسیدیم.
وی خاطرنشان کرد: بازدید های میدانی با کارشناسان مختلف ازجمله نماینده اداره راه صورت گرفته و ۲۰ مورد نقص درمحورکرج -چالوس شناسایی و شش ماه به اداره راه فرصت برای اصلاح آن ها داده شده و آن ها نیز با نامه ومکاتبات به وزارت مربوطه تقاضای بودجه کردند .
یاوری افزود: ما ازکارشناسان مربوطه خواستیم فقط راننده را مقصرنبینند اگرعوارض راه یا اداره راه قصورکرده اند باید قصورات آن ها جدی گرفته شود و با ادارات دولتی که خاطی باشند برخورد می شود .
وی گفت : این روند به طور جدی دنبال شده که امیدواریم تا پایان سال جاری به نتایج خوبی دست یابیم دراین حوزه شاهد کاهش تصادفات باشیم .
وی خاطرنشان کرد: اصلاح نقاط حادثه خیز از خرداد ماه سالجاری به اداره راه ابلاغ شده تا درآذر جاری ماه مهلت به اتمام می رسد بعد ازان به طور جدی اگر اصلاحات انجام نشده باشد مثل تونل یا محل های سقوط سنگ ویا نواقص مربوط به آسفالت جاده ،تحت تعقیب کیفری قرارخواهیم داد .
وی گفت : با جلسات متعدد که با پلیس راه و راهور استان البرز برگزارشده علت تصادفات بررسی کردیم و با آمارارائه شده مشخص شدکه جاده های روستایی افزایش یافته دلیلی برای افزایش این حوادث بوده که تذکرلازم به اداره راه داده شد .
معاون دادستان کرج خاطرنشان کرد: یکی ازمباحث مهمی که درحال پیگیری جدی است برخورد با رانندگان مستی است که شرب وخمر که علاوه بر بحث شرعی که گناه وجرم است راننده خاطی بازداشت ویا زندان خواهد شد .
وی گفت : اینکه برخی مسئولان می گویند خطای انسانی عاملی برای تصادف است این مطلق نیست و برخی حوادث فقط دریک نقطه خاص رخ می دهد یا به یک پیچ خاص می رسد مشکل به وجودمی آید .
وی افزود: گاهی ادارات ما پشت خطای انسانی مخفی می شوند تا ازمسئولیت شانه خالی کنندکه امیدواریم هرچه سریعتر نقاط حادثه خیز استان که سبب حوادث ناگوار رانندگی می شود برطرف شود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *