پیمان کوشکباغی از زندان اوین به زندان رجایی‌شهر منتقل شد

پیمان کوشکباغی، شهروند بهایی محبوس در زندان اوین صبح امروز، پنجشنبه پانزدهم مهرماه  به زندان رجایی‌شهر منتقل شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از بهایی‌نیوز، صبح روز پنجشنبه پیمان کوشکباغی بدون اعلام قبلی به زندان رجایی‌شهر منتقل شد.

پیشتر این شهروند بهایی به دلیل اعتقاد به دیانت بهایی به ۵ سال زندان محکوم شده بود و ماموران امنیتی بدون احضار قبلی وی را در تاریخ ۹ اسفندماه سال ۱۳۹۴ مقابل درب شرقی زندان اوین درحالی‌که جهت ملاقات با همسر خود، آزیتا رفیع‌زاده به زندان اوین مراجعه کرده بود بازداشت کردند.

 آزیتا رفیع‌زاده و پیمان کوشکباغی که هر دو به زندان محکوم شده‌اند فرزندی به نام بشیر دارند که در روزهای یکشنبه به ملاقات مادر به زندان اوین مراجعه می‌کرد و روز چهارشنبه نیز ملاقات حضوری برای سه نفرشان فراهم می‌شد ولی با انتقال کوشکباغی این امکان از بین رفته است.

لازم به ذکر است وزارت اطلاعات در اول خردادماه سال ۱۳۹۰ به منزل اساتید دانشگاه آنلاین بهائیان مراجع کرده و ضمن بازداشت تعدادی از اساتید و مسئولین دانشگاه، تعداد زیادی از این اساتید از جمله  آزیتا رفیع‌زاده و پیمان کوشکباغی نیز به دادسرای اوین فراخوانده شدند. این دو در اریبهشت‌ماه سال ۱۳۹۴ از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به اتهام عضویت در تشکیلات غیرقانونی بهائیت با هدف اقدام علیه امنیت کشور از طریق فعالیت غیرقانونی در موسسه آموزشی (بی آی چی ای) به تحمل ۵ و ۴ سال حبس تعزیزی محکوم شدند؛ این حکم در مهرماه سال ۱۳۹۴ در دادگاه تجدیدنظر نیز تایید شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *