امام‌جمعه اصفهان: مجازات اعدام قاچاقچیان موادمخدر طبق قوانین شرع است.

امام‌جمعه اصفهان می‌گوید که قاچاقچیان موادمخدر طبق قوانین شرع و اسلام مفسد فی‌الارض هستند و حکم مجازات آن‌ها اعدام است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از میزان، یوسف طباطبائی‌نژاد، امام‌جمعه اصفهان پیرامون طرح برخی از نمایندگان مجلس درباره کاهش مجازات اعدام برای قاچاقچیان موادمخدر اظهار کرد: بنده معتقد هستم اگر این امکان فراهم شود باید در ابتدا قاچاقچیان مواد‌مخدر را در اردوگاهی مورد تربیت قرار دهیم و اموال آن‌ها را مصادره کنیم که اگر در رفتار خود تجدید‌نظر کرده‌اند نسبت به کاهش مجازات اعدام آن‌ها وارد عمل شویم در غیر این صورت آن‌ها باید طبق قوانین شرع و با توجه به حکم محاربه اعدام شوند.

وی افزود: قاچاقچیان موادمخدر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران که منطبق با شرع اسلام است مفسد فی‌الارض محسوب می‌شوند از این‌رو بر اساس این قوانین می‌توان آن‌ها را اعدام کرد البته قطعی بودن این حکم بنا بر نظر حاکم شرع است.

امام‌جمعه اصفهان تصریح کرد: بنده معتقدم علاوه براین‌که باید قاچاقچیان موادمخدر مورد مجازات قرار گیرند معتادانی که امکان بازگشت آن‌ها از مواد‌مخدر وجود ندارد نیز باید مجازات شوند تا جامعه نسبت به گسترش مواد‌مخدر ایمن شود.

 طباطبائی‌نژاد خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی باید معتادان را در نهادهای مختلف شناسایی و در جهت درمان آن‌ها وارد عمل شوند اما اگر این‌گونه اقدامات آن‌ها ثمری نداشت باید در راستای اخراج این‌گونه افراد از نهادهای دولتی اقدامات لازم را انجام دهند.

وی تاکید کرد: برخورد همراه با تعیین مجازات برای قاچاقچیان امری ضروری است و باید اقداماتی صورت گیرد تا الزامات لازم برای برخورد با قاچاقچیان و ممنوعیت آن‌ها از خدمات اجتماعی فراهم شود.

امام‌جمعه اصفهان در پایان اظهار کرد: برخورد با قاچاقچیان مواد‌مخدر و تعیین مجازات اعدام برای آنها طبق قوانین شرع است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *