یازده عضو شبکه مدلینگ در زاهدان بازداشت شدند

خبرگزاری تسنیم یکشنبه ۲۵ مهر گزارش داد سپاه پاسداران استان سیستان و بلوچستان «یک شبکه سازمان‌یافته مدلینگ» را در شهر زاهدان، مرکز این استان شناسایی کردند و ۱۱ تن را در این ارتباط دستگیر کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، سپاه اعلام کرد که این افراد «عکس‌های مستهجن» در فضای مجازی منتشر می‌کردند، آتلیه‌های زیرزمینی داشتند و در تلاش برای «رواج مدلینگ» بودند.

اطلاعات سپاه سیستان و بلوچستان همچنین گزارش داد که شماری از افرادی نیز که «ناخواسته در دام این شبکه افتاده بودند، احضار و ارشاد شدند». به علاوه سه آتلیه عکاسی زیرزمینی نیز پلمپ شدند.

رادیو زمانه در این باره نوشت؛ اطلاعات سپاه پاسداران ایران از اریبهشت سال جاری پرونده‌ای به نام «پروژه عنکبوت» باز کرده است که در این پروژه مرکز جرایم سازمان یافته سپاه تعدادی از مدل‌ها و عکاسان ایرانی فعال در عرصه مدلینگ را بازداشت می‌کند.

مرکز جرایم سازمان‌یافته با صدور اطلاعیه‌ای به «برخورد با مدیران چند صفحه فعال در زمینه تبلیغات اینترنتی در شبکه‌های ارتباطی خارجی» و «حضور و رفت و آمد قابل توجه برخی عناصر در کشورهای همسایه و غربی» اشاره کرده و از انجام عملیات برون‌مرزی چندمرحله‌ای برای اشراف و برخورد قاطع با این شبکه‌ها خبر داده و گفته بود که قرار است مستندات تصویری آن در آینده منتشر شود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *