مرگ ۳۵ نفر و مصدومیت ۷۱۶ نفر در حوادث کاری در آذربایجان شرقی

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: در نیمه نخست سال جاری ۳۵ نفر بر اثر حوادث کاری در استان جان خود را ازدست‌داده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ نفر افزایش‌یافته است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری مهر، بهرام صمدی‌راد اظهار داشت: در نیمه نخست سال جاری ۳۵ نفر براثر حوادث کاری در استان جان خود را ازدست‌داده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ نفر افزایش‌یافته است.

وی افزود: طی این مدت تعداد ۷۱۶ نفر نیز براثر حوادث کار در استان مصدوم شدند که از این تعداد ۱۲ نفر زن و ۷۰۴ نفر مرد بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: تعداد مصدومان حوادث کاری در ۶ ماهه اول سال گذشته ۷۰۶ نفر بود که این آمار در ۶ ماهه سال جاری یک درصد افزایش داشته است.

صمدی‌راد اضافه کرد: طی شهریور امسال ۱۴۴ نفر به علت مصدومیت حوادث کاری به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که نسبت به زمان مشابه سال گذشته افزایش حدود ۲۵ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان‌شرقی گفت: تعداد کل فوت شدگان حوادث کاری در سال ۹۴ برابر با ۵۰ نفر بود که همگی آنان مرد بودند.

وی افزود: تعداد کل مصدومان حوادث کار نیز در سال ۹۴ برابر با یک هزار و ۳۱۰ نفر بود که از این تعداد ۲۸ نفر زن و یک هزار و ۲۸۲ نفر مرد بودند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.