سهیل بابادی؛ ۵۳ ماه حبس بدون مرخصی

سهیل بابادی، زندانی عقیدتی، پس از ۵۳ ماه حبس همچنان محروم از حق مرخصی در زندان رجایی شهر نگهداری می شود.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مقامات قضایی با صدور مرخصی برای سهیل بابادی که اتهام فعالیت‌های فیس بوکی در چهارمین سال از دوران محکومیت خود به سر می‌برد، خودداری می‌کنند. این در حالی است که این زندانی عقیدتی در از زمان بازداشت خود تاکنون به مرخصی اعزام نشده است.

سهیل بابادی در خردادماه ۹۱ به دلیل نوشتن مطلبی طنز در صفحه «کمپین یادآوری امام نقی به شیعیان» همراه با ضرب و شتم بازداشت شد. وی در دادگاه بدوی به اتهام «توهین به مقدسات» به ۵ سال زندان و در یک پرونده دیگر به اتهام «توهین به رهبری» و «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» به ۷ سال زندان محکوم شد. محکومیت وی در دومین پرونده در شهریورماه سال جاری از سوی دادگاه تجدیدنظر به دو سال حبس کاهش پیدا کرد.

لازم به ذکر است که دادگاه تجدیدنظر سهیل بابادی، پس از ۴ سال بلاتکلیفی، روز سه شنبه ۲۴ فروردین‌ماه به ریاست قاضی پورعرب در شعبه ۳۶ تشکیل شد.

این زندانی عقیدتی مدت‌ها در زیر شکنجه‌های فیزیکی جهت اعترافات اجبار قرار داشته است. فرزند چهار ماه وی به دلیل مشکلات روحی مادر در اثر تهدید نیروهای امنیتی سقط شده است.

سهیل بابادی، از عفونت کلیه و سنگ کلیه در زندان رنج می‌برد، از امکان درمان در دوران حبس به دلیل عدم نهایی شدن حکم از اعزام به بیمارستان محروم بوده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *