بندرعباس را خاک برد

شرایط نامساعد جوی در هرمزگان از روز های گدشته به‌گونه‌ای است که نفس کشیدن را در این استان به ویژه شهر بندرعباس دشوار کرده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از فارس، شرایط جوی به‌دلیل گرد و غبار بسیار سنگین و آلوده موجب تعطیلی مدارس در دو نوبت صبح و عصر در اکثر شهرستان‌های استان هرمزگان طی دیروز و امروز شده است و تردد انواع شناورهای سبک و سنگین به جزایر این استان را با مشکل مواجه ساخته است.

به گفته مدیرکل فرودگاه‌های استان هرمزگان، در پی شرایط نامساعد جوی در بندرعباس از دیروز اول آذرماه تا این لحظه ۴۴ پرواز در مسیرهای بندرعباس به تهران، شیراز، کیش، مشهد، اصفهان، دبی، ساری، چابهار، تبریز، اهواز و رشت باطل اعلام شده است.

محمود امانی بنی گفته است: در پی شدت ریزگردها تا اطلاع ثانوی و بهبود شرایط جوی تمامی پروازهای فرودگاه بندرعباس با تاخیر انجام می‌شود و در صورت عدم پایداری شرایط جوی باطل اعلام خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی استان هرمزگان در گفت‌وگویی به خبرنگار فارس در بندرعباس گفت: از روز چهارشنبه دوباره شاهد افزایش گرد و خاک خواهیم بود و این وضعیت تا روز شنبه آینده ادامه خواهد داشت.

سعید رنجبر افزود: این ناپایداری‌ها به‌صورت وزش باد شدید و گردوخاک بخصوص در مناطق شرقی و مرکزی استان خواهد بود.

وی تصریح کرد: از روز چهارشنبه تا شنبه با تاثیر زبانه‌های کم فشار جنوبی در جزایر خلیج فارس و برخی نقاط غربی و شمالی استان، احتمال رگبار پراکنده باران و رعد و برق دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به نامساعد بودن شرایط جوی و دریایی و کاهش کیفیت هوا، تمهیدات لازم در حوزه‌های مختلف قطعا صورت گیرد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *