وزیر علوم: تذکر جدی به ۱۳ دانشگاه درباره نشریات دانشجویی

وزیر علوم می‌گوید در سال جاری در زمینه نشریات دانشجویی به ۱۳ دانشگاه به صورت تذکر، تذکر کتبی و توقیف نشریات با این نشریات برخورد شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری مهر، وزیر علوم گفت: در سال جاری در زمینه نشریات دانشجویی به ۱۳ دانشگاه به صورت تذکر، تذکر کتبی و توقیف نشریات با این نشریات دانشجویی برخورد شده است. وی به آنچه که در دانشگاه صنعتی شریف رخ داده است اشاره کرد و افزود: آنچه در دانشگاه شریف رخ داد به دانشگاه مربوط نبوده است، انجمن دانش‌آموختگان براساس مصوبه شورای عالی انقلاب شورای عالی فرهنگی می‌توانند در دانشگاه‌ها حضور داشته باشند و این مصوبه ۲۲ خردادماه جلسه ۳۷۵ شورای عالی انقلاب فرهنگی است که توسط وزیر وقت به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است.

وزیر علوم ادامه داد: دانشگاه ها نقشی در اداره و مدیریت این دفاتر ندارند و آنچه چاپ شد مربوط به دوره چهلم فارغ‌التحصیلان دانشگاه شریف بوده است و با این‌که روز جمعه بود دانشگاه فهمید و دستور بستن دفتر انجمن را صادر کرد و افراد متخلف معرفی شدند. به نظرم غرض و مرض بوده است.

فرهادی یادآورشد: در مورد جشن‌های دانشجویی یک مورد جشن فارغ‌التحصیلی بوده که با آن برخورد شد و متخلفان به کمیته انضباطی معرفی شدند. کدام دوره از آموزش عالی وجود داشته که با چنین حاشیه‌هایی مواجه نبوده است این مسایل کم و بیش رخ می‌دهد و با تمام موارد موجود برخورد شد.

وی به برنامه موسیقیایی در دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: آیین‌نامه برنامه موسیقیایی در دانشگاه‌ها در تاریخ ۱۸ بهمن ۹۴ بازنگری و ابلاغ شد و براساس آن برگزاری کنسرت در دانشگاه‌ها ممنوع شد و برنامه موسیقی نیز با شرایطی که در آیین‌نامه مشخص شده و مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است برگزار می‌شود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *