دومین روز اعتراض کارگران مجتمع پتروشیمی مارون

اعتراض کارگران «مجتمع پتروشیمی مارون » امروز نیز در اعتراض به بی‌توجهی کارفرما به مطالبات صنفی‌شان ادامه دارد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، جمعی از کارگران مجتمع پتروشیمی مارون گفتند که امروز چهار‌شنبه، ۲۴ آذر‌ماه، برای دومین روز پیاپی، مقابل ساختمان دفتر مدیریت دست به اعتراض صنفی زده‌اند.

یکی از کارگران مجتمع پتروشیمی مارون در ماهشهر  به صورت مشخص در مورد مطالبات خود و همکارانش می گوید: در مجتمع پتروشیمی مارون ۲۵۰۰ کارگر مشغول کارند این کارگران علاوه بر اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل در این واحد تولیدی  به استمرار جذب نیروهای غیر‌بومی نیز انتقاد دارند.

به گفته وی، تا به امروز یکسان‌سازی حقوق در مجتمع پتروشیمی مارون اعمال نشده است و این مسئله باعث شده است تا افزایش دستمزد کارگرانی که سال‌هاست در این واحد صنعتی به کارهای سخت مشغولند، متناسب با سوابق کاری آن‌ها نباشد.

این کارگر با بیان این‌که حدود دو هزار کارگر قرار دادی و ۵۰۰ کارگر رسمی شاغل در این واحد صنعتی  مشغول کارند در ادامه  افزود: در اجتماع امروز، برخی مدیران  کارخانه با حضور در جمع معترضین وعده رسیدگی به خواسته‌های صنفی کارگران را در یک‌سال آینده داده‌اند و از کارگران خواسته‌اند به اعتراض  خود تا بررسی این موضوع خاتمه دهند.

به گفته وی این وعده‌ها در حالی به کارگران داده می‌شود که پیش از این نیز کارفرما وعده رسیدگی به خواسته‌های صنفی کارگران را در ارتباط به اجرای طرح طبقه‌بندی به کارگران داده بود.

این کارگر با تاکید بر این‌که ما خواستار دریافت مطالبات قانونی خود هستیم در ادامه افزود: تجمع دو روز گذشته نتیجه بی‌توجهی به یک خواسته صنفی قدیمی کارگران است.

به صورت مشخص از سوی کارگران مجتمع پتروشیمی مارون  گفته می‌شود اعتراض صنفی کارگران در حالی است که روز گذشته نیز همین کارگران تجمع مشابهی را در محوطه مقابل ساختمان مدیریت برپا کرده بودند که با بی توجهی مسئولان امروز نیز ادامه پیدا کرد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *