تاخیر پنج‌ماهه در دستمزد کارگران کاشی شیرکوه تفت

به گفته کارگران کارخانه کاشی «شیر‌کوه تفت » در پنج ماه گذشته به دلیل کمبود منابع مالی موفق به دریافت مطالبات مزدی خود نشده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا‌، کارفرمای کارخانه کاشی «شیر‌کوه تفت » که در زمینه  تولید انواع کاشی  در شهرک صنعتی خضر‌آباد یزد فعالیت داردبه دلیل مشکلات مالی در پنجماه گذشته دستمزد کارگران خود را به تاخیر انداخته است.

کارگران کاشی شیر‌کوه با بیان این‌که معوقات پنج‌ماهه آن‌ها به ماه‌های تیر‌ تا آبان‌ماه مربوط است افزودند: نگرانی کارگران از این است که مبادا با  استمرار وضعیت فعلی کارخانه ،معوقات مزدی آن‌ها در ماه‌های آینده افزایش پیدا کند.

آنان با بیان این‌که هم‌اکنون کارگران این کارخانه از وضعیت موجود رضایت ندارند، در ادامه گفتند: کاهش تولیدات این کارخانه تهدیدی بر امنیت شغلی کارگران و تعویق مطالبات آنان شده به همین دلیل  شماری از کارگران  طی روز‌های گذشته در اعتراض به وضعیت موجود مقابل درب ورودی کارخانه دست به اعتراض صنفی زده بودند.

این کارگران که احتمال می‌دهند در نتیجه وضعیت پیش‌آمده ممکن است امنیت شغلی خود را از دست بدهند؛ افزودند: با برپایی تجمع صنفی نگرانی خود را از وضع پیش‌آمده به مسئولان اعلام کردیم.

این کارگران در ادامه می‌گویند: با این‌که کارفرمای کاشی شیر‌کوه بار‌ها وعده پیگیری این موضوع را داده است اما هنوز مشکل باقی است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *