تجمع کارگران پروژه راه‌آهن قزوین- رشت مقابل فرمانداری رودبار

شماری از کارگران پروژه راه‌آهن قزوین رشت در شهرستان رودبار ،صبح امروز در اعتراض به معوقات مزدی خود مقابل ساختمان فرمانداری رودبار تجمع کرده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، صبح امروز چهارشنبه، یکم دی‌ماه شماری از کارگران شاغل در پروژه راه‌آهن قزوین به رشت که تحت مسئولیت پیمانکار در منطقه شهرستان رودبار مشغول به کار هستند در اعتراض به پنج ماه مزد معوقه مقابل ساختمان فرمانداری رودبار دست به اعتراض صنفی زده‌اند.

به گفته یکی از کارگران، شرکت پیمانکار، مسئول چهارده کیلومتر از پروژه راه‌آهن قزوین رشت در منطقه شهرستان رودبار است و به دلیل ناتوانی‌های مالی در پرداخت مطالبات مزدی کارگران زیر‌مجموعه خود کوتاهی می‌کند.

به گفته وی طی هفته‌های گذشته هر روز پیمانکار با پیگیری برخی مسئولان وعده پرداخت بخشی از مطالبات پنجماهه کارگران را داده است اما هر روز  که می‌گذرد کارفرما اعتنایی به پرداخت مطالباتمان نشان نمی‌دهد.

وی با بیان این‌که کارگران خواهان مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالبات معوقه و تامین امنیت شغلی هستند، گفت: تا این لحظه از جانب مدیریت شرکت پیمانکاری مسکن و عمران قدس رضوی مجری پروژه و مسئولان وزارت راه و شهرسازی پاسخ مشخصی به این خواسته‌ها داده نشده است.

طبق اظهارات این کارگر معترض، بی‌توجه‌ی کارفرمای واسط به مطالبات کارگران باعث شده تا آنان برای انتقال مشکلاتشان، صبح امروز چهارشنبه، یکم دی‌ماه قابل ساختمان فرمانداری تجمع کنند.

به ادعای وی، دلیل مشکل به وجود آمده این است که مسئولان شرکت پیمانکاری مسکن و عمران قدس رضوی به بهانه پرداخت نشدن صورت‌وضعیت‌های مالی امکان به موقع پرداخت حقوق کارگران را ندارند.

این کارگران با اشاره به وعده و وعیدهای تحقق‌نیافته مسئولان در خاتمه گفت: در صورت عملی‌نشدن پرداخت مطالباتمان به تجمعات خود به صورت گسترده‌تری ادامه می‌دهیم.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.