مرگ روزانه ۴ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در ایران

مدیرکل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در کشور ایران روزانه حداقل ۴ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایسنا، مدیر کل بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: در کشور ایران روزانه حداقل ۴ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست می‌دهند. سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۳ مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان خسارت برای تامین هزینه‌های ناشی از حوادث کار پرداخت کرده است.

وی افزود: بخش قابل توجهی از خسارت‌ها که بیش از ۶۰ درصد است مربوط به کار در ساختمان است که نیاز به پیگیری جدی دارد.

اصابتی با بیان این‌که ۵۰ درصد از اتفاقاتی که رخ می‌دهد مربوط به عدم نظارت است، خاطرنشان کرد: پیمانکاران و کارفرمایان مسئولیت‌های زیادی در تامین امنیت محیط کار دارند که اگر این امر صورت نگیرد مجازات قانونی دارد. شرایط ایمن محیط کار و آموزش صحیح از اقداماتی است که کارفرمایان باید برای کارگران خود تامین کنند.

وی با اشاره به مشکلات موجود در فعالیت‌های ساختمانی خاطرنشان کرد: ضعف فرهنگ ایمنی در بین کارگران پیمانکاران و کارفرمایان در کارگاه‌های ساختمانی، کمبود کارگران ماهر و متصدیان دارای صلاحیت و نبود آموزش‌های تخصصی و فقدان تخصص در ساختمان‌سازی از معایب موجود در فعالیت‌های ساختمانی است که باید برای رفع آن تلاش شود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *