رئیس مجلس خبرگان: عوامل فتنه مستحق آزادی و رفع حصر نیستند

آیت‌الله جنتی در بیانیه‌ای تأکید کرد: عوامل فتنه نه تنها مستحق آزادی و رفع حصر نیستند بلکه اعمالشان مستوجب محاکمه جدی است و البته در دادگاه عدل الهی نیز باید پاسخگوی بغی در برابر حاکم اسلامی باشند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از فارس، آیت‌الله جنتی، رئیس مجلس خبرگان، در بیانیه‌ای تاکید کرد: مجلس خبرگان رهبری در آستانه سالگرد حماسه ۹ دی، ضمن پاسداشت خروش عظیم ملت بصیر و فهیم ایران در ۹ دی ۸۸ و محکوم نمودن اعمال منافقانه فتنه‌گران و حامیان داخلی و خارجی آنان اعلام می‌دارد عوامل فتنه، نه تنها مستحق آزادی و رفع حصر نیستند که اعمالشان مستوجب محاکمه جدی است و البته در دادگاه عدل الهی نیز باید پاسخگوی بغی در برابر حاکم اسلامی باشند.

در این بیانیه آمده است: فتنه‌گران در سال ۸۸ با ادعای تقلب در انتخابات، در صدد نفی آراء ۴۰ میلیونی مردم در انتخابات بر آمدند و مدت‌ها کشور را به آشوب و هرج و مرج کشیدند به گونه‌ای که سال‌ها نیاز است تا زیان‌هایی که به این کشور شهیدپرور و نظام مردمسالار دینی وارد ساختند، جبران گردد.

در این بیانیه تاکید شده است: بدیهی است شیطنت بزرگ آنان از ذهن و دل خانواده‌های داغدار شهداء و دلسوزان این انقلاب، محو نخواهد شد. آنان به عنوان پیاده‌نظام آمریکای جنایتکار، اسرائیل غاصب و انگلیس خبیث، با القای شبهه تقلب در انتخابات با اعتماد عمومی این ملت کاری کردند که دشمنان طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب از عهده آن برنیامده بود، غافل از این‌که مردم ما بیدارند و به فرموده رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «مردم ما در مقابله‌ با فتنه، خودشان به پا خاستند و نهم دی در سرتاسر کشور مشت محکمی به دهان فتنه‌گران زدند. این کار را خود مردم کردند. این حرکت یک حرکت خودجوش بود؛ این خیلی معنا دارد؛ این نشانه‌ این است که این مردم بیدارند، هشیارند.»

این بیانیه آورده است: اینک مجلس خبرگان رهبری در آستانه سالگرد حماسه ۹ دی، ضمن پاسداشت خروش عظیم ملت بصیر و فهیم ایران در ۹ دی ۸۸ و محکوم نمودن اعمال منافقانه فتنه‌گران و حامیان داخلی و خارجی آنان اعلام می‌دارد عوامل فتنه، نه تنها مستحق آزادی و رفع حصر نیستند که اعمالشان مستوجب محاکمه جدی است و البته در دادگاه عدل الهی نیز باید پاسخگوی بغی در برابر حاکم اسلامی باشند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *