تجمع ضد پارازیتی مردم شیراز به درگیری انجامید/ بازداشت تعدادی از شهروندان

اعتراض مردم شیراز به موضوع تنش‌آفرین ارسال پارازیت در این شهر، روز سه شنبه در مقابل استانداری فارس ادامه پیدا کرد و به درگیری و بازداشت کشیده شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ریواس جنوب، در ادامه اعتراضات مردم شیراز به آنچه که ارسال پارازیت‌های زیان‌بار برای سلامت خود توصیف می‌کنند، ظهر سه‌شنبه ۲۸ دی‌ماه تعدادی از شهروندان این شهر با حضور در جلوی استانداری، با سر دادن شعارهایی خواستار اقدامات فوری و جدی‌تر مسئولان شدند.

در این تجمع که در آغاز به‌صورت مسالمت‌آمیزی پیش می‌رفت چند تن از مسئولان دولتی و نظامی با حضور در جمع معترضان از آن‌ها خواستند که با معرفی نمایندگانی برای پیگیری موضوع، به تجمع خود خاتمه دهند اما این درخواست مورد استقبال معترضان واقع نشد و در ادامه کار به خشونت نیز کشیده شد. تعدادی از افراد با حضور در خیابان، اقدام به بستن خیابان کردند که این موضوع با دخالت نیروی انتظامی همراه شد.

نیروی انتظامی در اواخر این تجمع مردمی، ناگزیر به بازداشت تعدادی از افراد حاضر در تجمع شد که دستگیری این افراد با عصبانیت دیگر معترضان مواجه شد. هنوز گزارش رسمی از برخوردهای صورت‌گرفته از سوی نیروی انتظامی ارائه نشده است.

گفتنی است این تجمع در حالی صورت گرفته است که مسئولان استانداری فارس با حضور در تجمع پیشین مردم در هفته گذشته، وعده داده بودند که موضوع را با جدیت پیگیری و تنیجه را صادقانه اطلاع‌رسانی می‌کنند.

اکنون نیز گفته می‌شود مسئولان استانداری اگرچه خود را در این زمینه مسئول مستقیم نمی‌دانند اما اعلام کرده‌اند صادقانه پیگیر اعتراضات شهروندان هستند. به گزارش ریواس جنوب، موضوع ارسال پارازیت‌های زیان‌بار، پس از پایتخت ایران، از چندی پیش از شیراز سر در آورد و بسیاری از مردم در فضای مجازی برای تهدید سلامتی خود در این زمینه، اظهار نگرانی کرده‌اند. باید دید مسئولان دولتی و غیر دولتی در روزهای آتی چه پاسخ روشنی برای شهروندان معترض خود ارائه خواهند کرد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *