فوت روزانه ۴.۵ نفر در حوادث ناشی از کار

معاون وزیر کار با اشاره به کاهش نرخ حوادث ناشی از کار از ۵٫۵ به ۴٫۵ نفر در روز و طی سه سال اخیر،  از آموزش ۲ میلیون ساعت نفر برای پیش بینی مخاطرات در کارگاه‌های تولیدی و صنعتی خبر داد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران،  حسن هفده تن در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اینکه بعد از تجربه تلخ حادثه پلاسکو کارگاه‌های غیر ایمن شناسایی شدند یا خیر؟ گفت: وزارت کار از نظر اصول ایمنی کار به‌صورت مدام کارگاه‌های تولید و صنعتی را مورد بازرسی قرار می‌دهد و نظارت عالیه بر بازرسی کار این کارگاه‌ها وجود دارد.

وی افزود: از ابتدای دولت، مدلی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بحث ایمن سازی محیط واحدهای تولیدی و صنعتی بر مبنای پیش‌بینی و پیشگیری از حوادث ناشی از کار تهیه شد تا این حوادث کاهش یابد.

معاون روابط کار وزیر کار با اشاره به اینکه استراتژی ما در ایمن سازی محیط‌های کار، استفاده از ظرفیت خود کارفرمایان است گفت: در همین راستا نیروی کار تخصصی از بین خود کارفرمایان در واحدهای تولیدی به‌عنوان افسر ایمنی در کارگاه مستقر می‌شوند.

هفده‌تن گفت: این افراد در هر کارگاه مسئول پیش‌بینی مخاطرات هستند که در صورت پیش‌بینی هر گونه خطر ایمنی در کارگاه، بلافاصله موضوع را به مسئولان ذی‌ربط خود اطلاع خواهند داد.

معاون وزیر کار با بیان اینکه تا کنون ۲ میلیون ساعت نفر برای پیش‌بینی مخاطرات در کارگاه‌های تولیدی و صنعتی آموزش دیده‌اند گفت: در حال حاضر ۱۱ هزار نفر از این افراد در کارگاه‌ها مستقر شدند.

هفده‌تن درباره آمار حوادث ناشی از کار گفت: نرخ حوادث منجر به فوت در محیط کار قبل از سال ۹۲ روزانه ۵.۵ نفر بود که در حال حاضر این نرخ به ۴.۵ نفر در روز کاهش یافته است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *