تجمع اعتراضی کارگران اخراجی روغن نباتی جهان در مقابل استانداری زنجان

صبح امروز، حدود ۲۰۰ کارگر اخراجی روغن نباتی جهان به همراه خانواده‌هایشان برای پی گیری وضعیت شغلی‌شان مقابل ساختمان استانداری زنجان تجمع کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، علت این اقدام اعتراضی اخراج ناگهانی حدود ۲۰۰ نفر از  کارگران روغن نباتی جهان  در  اوایل بهمن ماه جاری است و آنان خواستار بازگشت به‌کار و پرداخت معوقات حقوقی خود هستند.

بر اساس این گزارش؛  این کارگران که تا این لحظه چندین اقدام اعتراضی در مقابل کارخانه و نهادهای مرتبط دولتی در زنجان  انجام داده‌اند، متأسفانه تا این لحظه هیچ پاسخی از سوی مسئولان و کارفرما به خواسته‌های کارگران داده نشده است.

از قرار معلوم کارفرما برای کم کردن هزینه‌های کارخانه به بهانه عدم نیاز اقدام به  اخراج این  ۲۰۰ نفر کرده است.

به گفته یکی از معترضین، این کارخانه از زمان واگذاری به بخش خصوصی به بهانه‌های مختلف در آستانه تعطیلی قرارگرفته و تعداد زیادی از نیروی کار آن بیکار شده‌اند.

معترضان که تقریباً ۱۰  الی ۱۵ روز پیش به بهانه خاتمه قرارداد، با چندین سال سابقه از کار بیکار شده‌اند می‌گویند، هر یک از ما کارگران  روغن نباتی جهان دستکم دارای سه سر عائله هستیم و تأمین مخارج زندگی بعد از اخراج بسیار برایمان سخت شده است و نمی‌توانیم جواب زن بچه‌هایمان را بدهیم.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *