وحید صیادی‌نصیری در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم در اعتصاب غذا به سر می‌برد

وحید صیادی‌نصیری، زندانی سیاسی، در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم و بلاتکلیفی در بند چهار زندان اوین، هم‌اکنون چهارمین روز از اعتصاب غذای تر و خشک را پست سر می‌گذارد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، وحید صیادی نصیری از تاریخ ۲۷ بهمن، در پی مورد ضرب و شتم قرار گرفتن از سوی زندانیان جرائم خطرناک و در اعتراض به نگهداری‌اش در بند چهار زندان اوین بدون رعایت اصل تفکیک جرائم، دست به اعتصاب غذای خشک زده و علیرغم گذشت چهار روز از اعتصاب غذا تاکنون مسئولین واکنشی نسبت به درخواست وی نداشته‌اند.

این زندانی سیاسی طی روزهای اخیر از ناحیه قلب، کلیه، کبد و کمر دچار درد شدید شده و اعلام نموده، با توجه به اینکه تاکنون هیچ مسئولی به خواسته‌هایش رسیدگی ننموده اند، مسئولیت جان وی متوجه رئیس‌کل زندان اوین و رئیس بند چهار اوین است.

وحید صیادی‌نصیری، ۲۶ بهمن‌ماه، از سوی دو تن از زندانیان جرائم خطرناک مورد ضرب و شتم و هتاکی قرار گرفت و از ناحیه گردن آسیب دید.

این زندانی سیاسی که از ۲۲ آبان ماه به‌صورت تنبیهی از بند هشت به بند چهار زندان اوین منتقل شده است، تاکنون بارها با مسئولین زندان در خصوص انتقالش به بند زندانیان سیاسی صحبت و اعتراض خود را نسبت به وضعیت موجود اعلام کرده است؛ بااین‌حال مسئولین تاکنون واکنشی به درخواست وی نداشته و در خصوص انتقال او به بند زندانیان سیاسی اقدامی نکرده‌اند.

لازم به توضیح است، این زندانی سیاسی در سالن سه اندرزگاه چهار زندان اوین و در میان زندانیانی با جرائم مالی و مواد مخدر به سر می‌برد. در این بند، افرادی با بیماری‌های واگیردار ازجمله هپاتیت و اچ ای وی نیز نگهداری می‌شوند که این مسئله سلامت سایر زندانیان بند را به خطر می‌اندازد.

وحید صیادی‌نصیری در مهرماه سال ۹۴ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و از سوی دستگاه قضایی به تحمل هشت سال حبس محکوم گشته است.

این زندانی سیاسی پیش‌ازاین نیز به مدت چهل روز در اعتراض به بلاتکلیفی پرونده خود دست به اعتصاب غذا زد و با وعده مسئولین مبنی بر ارجاع پرونده به دادگاه تجدیدنظر به اعتصاب خود پایان داد. بااین‌حال دستگاه قضایی همچنان از رسیدگی به پرونده‌ی وی و صدور حکم قطعی خودداری می‌کند.

وحید صیادی‌نصیری در تابستان ۹۴ نیز به اتهام فعالیت‌های فیس‌بوکی بازداشت و پس از چند هفته با قرار وثیقه آزاد شده بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *