وحید صیادی‌نصیری در پنجمین روز از اعتصاب غذای خشک/ امتناع از دریافت سرم

وحید صیادی‌نصیری، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، در پنجمین روز از اعتصاب غذای خشک خود، علیرغم وضعیت نامساعد جسمی و افت شدید علائم حیاتی، تاکنون از دریافت سرم خودداری نموده است

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، وحید صیادی نصیری، زندانی سیاسی محبوس در بند چهار زندان اوین که از تاریخ ۲۷ بهمن در اعتراض به نگهداری‌اش دربند چهار زندان اوین، دست به اعتصاب غذا زده، علیرغم تأکید پزشکان بر لزوم تزریق سرم با توجه به افت فشار و کاهش وزن، همچنان از دریافت آن امتناع کرده است.

در آخرین مراجعه این زندانی سیاسی به بهداری، فشارخون او هشت و نیم روی “پی” و وزن وی هشتاد و چهار و نیم کیلو اعلام شده؛ وی نسبت به روز اول اعتصاب با کاهش وزن و فشار مواجه گشته است.

وحید صیادی‌نصیری طی روزهای اخیر از ناحیه قلب، کلیه، کبد و کمر دچار درد شدید شده و اعلام نموده، با توجه به اینکه تاکنون هیچ مسئولی به خواسته‌هایش رسیدگی ننموده‌اند، مسئولیت جان وی متوجه رئیس‌کل زندان اوین و رئیس بند چهار اوین است.

گفتنی است، این زندانی سیاسی، ۲۶ بهمن‌ماه، از سوی دو تن از زندانیان جرائم خطرناک مورد ضرب و شتم و هتاکی قرار گرفت و از ناحیه گردن آسیب دید.

وحید صیادی‌نصیری که از ۲۲ آبان ماه به‌صورت تنبیهی از بند هشت به بند چهار زندان اوین منتقل شده است، تاکنون بارها با مسئولین زندان در خصوص انتقالش به بند زندانیان سیاسی صحبت و اعتراض خود را نسبت به وضعیت موجود اعلام کرده است؛ بااین‌حال مسئولین تاکنون واکنشی به درخواست وی نداشته و در خصوص انتقال او به بند زندانیان سیاسی اقدامی نکرده‌اند.

لازم به توضیح است، این زندانی سیاسی در سالن سه اندرزگاه چهار زندان اوین و در میان زندانیانی با جرائم مالی و مواد مخدر به سر می‌برد. در این بند، افرادی با بیماری‌های واگیردار ازجمله هپاتیت و اچ ای وی نیز نگهداری می‌شوند که این مسئله سلامت سایر زندانیان بند را به خطر می‌اندازد.

وحید صیادی‌نصیری در مهرماه سال ۹۴ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و از سوی دستگاه قضایی به تحمل هشت سال حبس محکوم گشته است.

این زندانی سیاسی پیش‌ازاین نیز به مدت چهل روز در اعتراض به بلاتکلیفی پرونده خود دست به اعتصاب غذا زد و با وعده مسئولین مبنی بر ارجاع پرونده به دادگاه تجدیدنظر به اعتصاب خود پایان داد. بااین‌حال دستگاه قضایی همچنان از رسیدگی به پرونده‌ی وی و صدور حکم قطعی خودداری می‌کند.

وحید صیادی‌نصیری در تابستان ۹۴ نیز به اتهام فعالیت‌های فیس‌بوکی بازداشت و پس از چند هفته با قرار وثیقه آزاد شده بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *