شرایط نامساعد علی شریعتی در بند هفت اوین؛ تهدید به ضرب و شتم از سوی زندانیان عادی

علی شریعتی، زندانی سیاسی محبوس در بند هفت زندان اوین، طی روزهای گذشته بارها از سوی زندانیان عادی این بند مورد توهین و تهدید قرار گرفته است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، علی شریعتی، زندانی سیاسی که برخلاف اصل تفکیک جرائم در بند هفت اوین نگهداری می‌شود، مرتباً از سوی زندانیان عادی این بند مورد فحاشی و توهین قرار می‌گیرد؛ این زندانی سیاسی همچنین در روزهای گذشته از سوی چند تن از این زندانیان به تهدید به ضرب و شتم شده که این مسئله موجب نگرانی او و خانواده‌اش گشته است.

گفتنی است، هم‌اکنون تعداد زیادی از زندانیان سیاسی-عقیدتی برخلاف اصل تفکیک جرائم در بند هفت زندان اوین و در کنار مجرمین غیرسیاسی و بعضاً خطرناک نگهداری می‌شوند.

علی شریعتی به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی از طریق شرکت در تجمع ۳۰ مهرماه ۱۳۹۳ علیه اسیدپاشی مقابل مجلس شورای اسلامی به پنج سال حبس محکوم شد. درخواست تجدیدنظر به این حکم نیز در شعبه ۳۳ دادگاه انقلاب رد و مجدداً حکم پنج سال حبس تأیید شد. آقای شریعتی در ۲۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۳ بازداشت شد و در تاریخ ۲۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ به مرخصی آمد اما در روز ۱۰ آبان سال جاری (۱۳۹۵) دوباره بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *