تجمع اعتراضی کارگران فضای سبز منطقه دو اهواز مقابل ساختمان شهرداری مرکزی

گروهی از کارگران پیمانی فضای سبز منطقه دو شهرداری اهواز که طی چند ماه گذشته حقوق نگرفته‌اند؛ صبح امروز مقابل ساختمان مرکزی شهرداری اهواز تجمع کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، گروهی از کارگران  پیمانی فضای سبز ناحیه دو منطقه دو شهرداری اهواز که دست‌کم سه ماه مزد معوقه از  کارفرمای خود طلبکارند؛ صبح امروز شنبه (۱۴ اسفند ماه) مقابل ساختمان مرکزی شهرداری اهواز تجمع کردند.

این کارگران  در این تماس  گفتند: حدود  ۱۲۴ کارگر فضای سبز هستیم که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری «سپهر قلعه گلی» در ناحیه دو منطقه دو شهر اهواز  مشغولیم اما در نتیجه بی‌توجه‌ای مدیران این شرکت بابت  دست‌کم سه ماه مزد  معوقه از کارفرما طلبکاریم.

به گفته کارگران معترض، شرکت پیمانکاری سپهر قلعه گلی دستمزد ماه‌های آذر، دی و بهمن آنان را به تأخیر انداخته و تا این لحظه از سال که چند روزی بیشتر به پایان سال  ۹۵ باقی نمانده هنوز خبری از پرداخت عیدی و پاداش پایان آنها نشده است.

به ادعای آنان، یکی دیگر از موارد مورد اعتراض کارگران فضای سبز شهرداری منطقه دو اهواز محدودیت حق اولاد و بیمه خانواده‌های آنان است.

به گفته آنان از قرار معلوم تا پیش از تصویب و ابلاغ قانون جدید اصلاح جمعیت و تنظیم خانواده، حق اولاد تنها به دو فرزند از مجموع فرزندان خانواده‌های کارگری پرداخت می‌شد اما با تصویب و ابلاغ قانون جدید اصلاح جمعیت و تنظیم خانواده محدودیت‌های مربوط به پرداخت حق اولاد و بیمه اجباری فرزندان کارگران برطرف شده است و بنابراین دیگر نباید هیچ محدودیتی در پرداخت این مزایای وجود داشته باشد.

در ادامه کارگران معترض تصریح کردند: علاوه بر موارد فوق کارفرما شرکت پیمانکاری بابت چندین سال سنوات از به کارگران بدهکار است.

براساس اظهارتی که به نقل از این کارگران در اختیار ایلنا قرار گرفته است حدود چهار روز قبل برخی از  مدیران شهرداری منطقه در  راستای آنچه که مبارزه با مفاسد اقتصادی و تحکیم سلامت اداری نامیده می شود توسط عوامل انتظامی فراخوانده شده‌اند و همین مسئله سرگردانی این کارگران را دوچندان کرده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *