تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری ماشین سازی اراک

کارگران پیمانکاری جوشکاری ماشین سازی اراک تاکنون موفق به دریافت سه ماه معوقات مزدی خود نشده و تجمع اعتراضی کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، کارگران پیمانکاری جوشکاری ماشین سازی اراک تاکنون موفق به دریافت سه ماه معوقات مزدی خود نشده و دیروز سه شنبه (۲۴ اسفندماه) دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران اظهار داشتند: در مراجعات مکرری که با مسئولان ماشین سازی داشتیم آنها توجهی به مشکلات ما نکردند و پیمانکار نیز با بیان اینکه صورتحساب ارائه شده به کارفرما هنوز پرداخت نشده قول مساعد داد که به محض پرداخت با کارگران نیز تسویه حساب صورت خواهد گرفت.

آنها ادامه دادند: به دلیل نداشتن قرارداد ما حتی از دریافت عیدی و سنوات و پاداش نیز محرومیم و این امر مشکلات عدیده‌ای را جهت گذران معیشت و گذران زندگی (خرید شب عید، بیمه ماشین و…) خانواده‌هایمان فراهم آورده است.

همچنین کارگران اعلام کردند، در مراجعه به اداره کار نیز کمکی به ما نشد و به این ترتیب ما شاهد تحمل زورگویی‌های کارفرما هستیم؛ نمایندگان کارگران نیز تهدید به گفتگو نکردن با رسانه‌ها شده است.

و نیز ایشان اعلام کردند که، طی چند روز گذشته شاهد آن بودیم که به کارکنان شرکت آجیل و شیرینی و تنقلات اهدا شده بود و ما در کمال ناباوری منتظر پرداخت معوقات حداقلی مزد خود هستیم.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *