اعزام محمدرضا نکونام، روحانی در بند، به مرخصی درمانی

روز جاری، در پی وخامت حال آیت الله محمدرضا نکونام، دادگاه ویژه روحانیت، برای این روحانی زندانی مرخصی درمانی صادر نمود.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۵، آیت الله محمدرضا نکونام، روحانی محبوس در زندان ساحلی قم در پی وخامت وضعیت جسمانی و با موافقت مسئولین دادگاه ویژه روحانیت، به مرخصی درمانی اعزام شد.

گفتنی است، آیت الله محمدرضا نکونام، روحانی منتقد که به ۵ سال حبس تعزیری محکوم است، در تاریخ سوم تیرماه از زندان ساحلی قم آزاد گردید. وی مجددا طی روز پنجشنبه ۱۷ تیرماه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان ساحلی قم انتقال یافت.

آیت الله نکونام پس از آنکه از مواضع آیت الله مکارم شیرازی علیه اینترنت پرسرعت انتقاد کرد، در یازده دی ماه سال ۹۳ بازداشت و به سلول انفرادی در زندان قم منتقل شد. وی پس از دو ماه حبس در انفرادی به دلیل سکته مغزی به بیمارستان انتقال می یابد. این روحانی منتقد بدون شاکی خصوصی در دادگاهی، به دو سال حبس محکوم شده که پس از اعتراض دادستانی، به پنج سال افزایش پیدا کرده است.

حکم دادگاه بدوی در شرایطی به آیت‌الله نکونام ابلاغ شده که او هوشیاری کامل نداشته و در پی سکته مغزی در بیمارستان به سر می برده است. این روحانی تاکنون چندین بارهم به این موضوع اعتراض کرده و دو نامه نوشته اما تاکنون جوابی از مسئولین نگرفته است.

پس از بازداشت نکونام، دادگاه ویژه روحانیت قم از توزیع رساله‌ این روحانی جلوگیری کرده و کلیه کتاب های او را جمع آوری کرده است. به نوشته وب سایت شخصی نکونام، او بیش از یک صد مقاله و کتاب در عنوان‌های مختلف فقهی و معرفتی دارد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *