تجمع اعتراضی کارگران پیمانکاری دانشگاه جندی شاپور دزفول

کارگران اخراجی خدمات و فضای سبز یک شرکت پیمانکاری طرف قرارداد با دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور صبح سه شنبه در تجمع صنفی درب فرمانداری خواستار بازگشت به‌کار شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، عظیم برگ گل نماینده این کارگران به خبرنگار ایرنا گفت: تیرماه پارسال از سوی پیمانکار طرف قرارداد دانشگاه صنعتی جندی‌شاپور دزفول اخراج شدیم درحالی‌که هرکدام از این کارگران بین ۱۰ تا ۱۷ سال سابقه کار دارند و متأهل و دارای فرزند هستند.

وی افزود:۱۵ نفر از نیروهای کارگر توسط این شرکت پیمانکاری اخراج شدند و ۱۳ نفر دیگر که غیربومی هستند به‌جای ما به کار گرفته شدند.

وی گفت: در اعتراض به پرداخت مطالبات به اداره کار دزفول شکایت کردیم که رأی به نفع کارگران صادر شد و مطالبات پرداخت شد ولی بعد از برگزاری مناقصه دانشگاه و برنده شدن پیمانکار مذکور، تعداد ۱۵ نفر دیگر نیز اخراج شدند و ۱۳ نفر نیروی جدید به‌جای آنها به کار گرفته شدند.

نماینده کارگران اخراجی افزود: از آن زمان به بعد تنها بیمه بیکاری ۸۱۲ هزارتومانی دریافت می‌کنیم و حدود یک سال است که حقوق نداریم و عیدی هم نگرفتیم.
همسر یکی از کارگران معترض نیز گفت: با حقوق بیمه بیکاری توانایی اداره زندگی با ۲ فرزند را نداریم.

وی افزود: هرماه حدود ۱۰۰ هزار تومان از حقوق کارگران کم می‌شود و معلوم نیست کجا می‌رود علاوه بر این امسال عیدی به ما پرداخت نشد و حقوق اسفندماه نیز تازه شب گذشته پرداخت شده است.

مسوول امور حقوقی و قراردادهای دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول نیز به خبرنگار ایرنا گفت: این کارگران زیر نظر یکی از شرکت‌های پیمانکاری دانشگاه فعالیت می‌کردند.

امین برغندان افزود: طبق قوانین دانشگاه ملزم به واگذاری امور خدمات به بخش خصوصی است که پیمانکاران نیز با مناقصه انتخاب می‌شوند.
وی گفت: با این قانون از انعقاد قرارداد نیروی انسانی به صورت مستقیم منع شده‌ایم به بیان دیگر نیروهای خدمات رابطه استخدامی با دانشگاه ندارند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *