دادستان کل کشور؛ تعدادی از مدیران بازداشت شده کانال‌های تلگرام آزاد می‌شوند

دادستان کل کشور از آزادی تعدادی از مدیران دستگیرشده کانال‌های تلگرامی در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، محمدجعفر منتظری در مصاحبه با صداوسیما درباره علت دستگیری ۱۲ نفر از مدیران شبکه‌های تلگرامی در روزهای پایانی سال گذشته افزود: کانال‌هایی که بسته شد و افرادی که در همین ارتباط دستگیر شدند به تشخیص قاضی پرونده مرتکب اعمال برخلاف امنیت ملی شده بودند که اقدامات مجرمانه‌ای داشتند.

او گفت: برای ما تفاوتی نمی‌کند که این شبکه‌ها به چه جریانی وابسته باشند و دستگاه قضائی طبق قانون عمل می‌کند و هم دستگیری این افراد و هم ادامه بازداشت آنان طبق قانون بوده است و طبق قانون هم ادامه خواهد داشت.

دادستان کل کشور در خصوص درخواست برخی از مسئولان دولتی و مجلس برای آزادی این افراد نیز افزود: در هر حال افرادی که دستگیر می‌شوند خواه‌ناخواه دوستان و هوادارانی دارند که درخواست آزادی آنان را می‌کنند و دستگاه قضائی سعی می‌کند در روند دستگیری و ادامه بازداشت طبق موازین قانونی عمل کند.

گفتنی است که در روزهای پایانی سال ۹۵ حدود دوازده نفر از مدیران مسئول کانال‌های تلگرامی بازداشت شده و کانال‌های آنها از دسترس خارج شد.

روز چهارشنبه ۱۶ فروردین ماه محمود علوی، وزیر اطلاعات، در حاشیه جلسه هیأت دولت در رابطه با موضوع بازداشت مدیران کانال‌های تلگرامی و پیگیری آن از سوی دولت گفت: «دولت از ابتدا با دستگیری مدیران کانال‌های تلگرامی مخالف بوده و هست».

پیش‌تر نیز حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران در آخرین جلسه هیئت دولت در سال ۹۵، بابت بازداشت‌های مدیران کانال‌های اصلاح‌طلب و هوادار دولت ابراز ناراحتی و شگفتی کرده بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *