دو کارگر معدن زغال‌سنگ البرز مرکزی کشته و زخمی شدند

صبح امروز، بر اثر ریزش معدن زغال‌سنگ در منطقه لله بند پایین البرز مرکزی دو معدنچی کشته و زخمی شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، صبح امروز (دوشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه) دو کارگر واحد زغال‌سنگ البرز مرکزی در منطقه لله بند پایین از توابع شهر زیرآب  بر اثر ریزش تونل دچار حادثه شده‌اند.

بر پایه این اطلاعات هویت این کارگران که یک نفر از آنها در این حادثه کشته شده‌اند «مجید مردادی» ۴۰ ساله و «رمضان خلیلی»  ۴۸ ساله اعلام شده است.

از قرار معلوم آقای رمضان خلیلی تنها کارگر جان بدر برده این حادثه در ناحیه کمر وقفسه سینه دچار مصدومیت شده و هم اکنون در بیمارستان شهدای زیرآب بستری است.

در این زمینه « عین اللـه طالبی» فرماندار شهرستان سواد کوه با تأیید این خبر به سایر رسانه‌ها گفته است پس از اعلام وقوع این حادثه نیروهای شرکت زغال‌سنگ البرز مرکزی مستقر در منطقه انجیل تنگه برای نجات کارگران  حادثه دیده اعزام شدند.

به گفته وی پس از انتقال این دو کارگر به بیمارستان شهدای زیرآب از سوی عوامل امداد ونجات، متاسفانه عملیات احیای یکی از کارگران به نام «مجید مرادی» موفقیت آمیز نبود و این فرد در بیمارستان فوت کرد.

وی در ادامه  تعداد معادن فعال زغال‌سنگ  در شهرستان سوادکوه را بیش از ۱۰ معدن اعلام کرد و افزود: آذرماه سال گذشته نیز یک کارگر ۴۵ ساله هنگام کار در معدنی در سوادکوه در گودالی سقوط کرد و جان خود را از دست داد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *