برگزارى دادگاه برای اسماعیل احمدى راغب، فعال مدنى

روز جاری اسماعیل احمدی راغب، فعال مدنی، جهت رسیدگی به اتهام «تبلیغ علیه نظام» در دادگاه انقلاب شهرستان شهریار حضور یافت.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، اسماعیل احمدی راغب، طی احضاریه‌ای از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب شهریار، روز سه شنبه دوازدهم اردیبهشت‌ماه جهت رسیدگی به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به این شعبه مراجعه کرد.

طی این دادگاه قاضی پرونده اعلام کره که با شکایت وزارت اطلاعات این فعال مدنی به «تبلیغ علیه نظام» متهم است و مصادیق اتهام وی «سیاه نمایی»، «ارتباط با عناصر ضدانقلاب در خارج از کشور»، «مصاحبه با شبکه‌های معاند»، «حضور در تجمعات غیرقانونی»، «دادن فراخوان تجمع» عنوان شده است.

گفتنی است؛ نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات صبح روز یکشنبه ۲۳ آبان‌ماه با مراجعه به منزل اسماعیل (زرتشت) احمدی راغب، این فعال مدنی را بازداشت کردند و وی در هیجدهم دی‌ماه، پس از نزدیک به دوماه بازجویی و حبس، با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

آقای احمدی راغب که سابقه بازداشت دارد، پیش‌تر به دلیل انتشار مطالب انتقادی در صفحه شخصی خود به «تبلیغ علیه نظام» متهم و از سوی دادگاه انقلاب شهریار به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

در تاریخ ۲ آذرماه سال ۹۴ اسماعیل احمدی راغب در مقابل زندان اوین به همراه تعدادی دیگر از فعالین و معترضین بازداشت در شانزدهم آذرماه با قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *