رجایی شهر؛ اعتصاب غذای یک زندانی اهل سنت به دلیل عدم رسیدگی پزشکی

سید قاسم آبسته، زندانی اهل سنت که در سالن ۲۱ اندرزگاه ۷ زندان رجایی شهر کرج به سر می‌برد، از نه روز پیش اعتصاب غذای خود را آغاز کرده است

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، قاسم آبسته به دلیل عدم توجه به وضعیت وخیم جسمانی و بیماری‌اش بیش از یک هفته است که دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده است.

وضعیت تنفسی قاسم آبسته به دلیل وجود غده‌ای خطرناک در کنار لوزه‌هایش بسیار وخیم است و بنا به تشخیص پزشکان این زندانی سنی مذهب می‌بایست برای نمونه‌برداری و عمل جراحی به بیمارستان اعزام گردد؛ بااین‌حال بهداری و مسئولان زندان رجایی شهر اعلام داشته‌اند که بدون دستور قضایی امکان این انتقال وجود ندارد.

شایان ذکر است که قاسم آبسته از بهمن‌ماه سال ۱۳۸۸ بازداشت شده و بارها در سلول‌های انفرادی مورد فشارهای شدید روحی و جسمی قرار گرفته است.

این زندانی سنی مذهب بعد از ۱۴ ماه بازجویی در انفرادی زندان ارومیه، بند ۲۰۹ اوین و بند ۲۴۰ به بند ۳۵۰ اوین انتقال یافته و بعد از ۲۰ روز در تاریخ ۲۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۱ به زندان رجایی شهر منتقل شده است.

قاضی مقیسه در سال ۱۳۹۵، قاسم آبسته را به اتهام محاربه از طریق هواداری از گروه‌های سلفی به اعدام محکوم کرده اما این حکم از سوی دستگاه به شعبه هم‌ارز خبر داده شده و تا کنون حکم قطعی این زندانی صادر نشده است.

این زندانی اهل سنت پس از گذشت هفت سال همچنان به‌صورت بلاتکلیف در زندان رجایی شهر نگهداری می‌شود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *