۴ ماه مطالبات مزدی کارگران شیشه قزوین

کارگران کارخانه «شیشه قزوین» مدعی هستند بابت ۴ ماه دستمزد و عیدی سال۹۵ از کارفرمای خود طلبکارند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، این کارگران که تعداد آنها  تا حدود ۲۸۰ نفر است در توضیح این طلب وصول نشده خود گفتند، که مطالبات مزدی آنان مربوط به طلب مزدی ماه‌های بهمن و اسفند ۹۵ و فروردین واردیبهشت ماه سال جاری می شود . همچنین کارفرما به  دلیل کمبود نقدینگی عیدی سال ۹۶ آنان را پرداخت نکرده است.

یکی از کارگران شاغل در کارخانه شیشه قزوین با یاد آوری اینکه به دلیل کمبود منابع مالی و مشکلات مدیریتی، چند سال گذشته برای آنها با چالش‌هایی همراه بوده است؛ افزود: کارفرما پیش از تعطیلات نوروز به ما وعده داد که بعد تعطیلات معوقات ما پرداخت می‌شود؛ ولی نه تنها دستمزد را نپرداخت بلکه عیدی ما هم  واریز نشد.

وی با بیان اینکه هرکدام از ما به صورت میانگین ۱۵ تا ۲۰ سال سابقه کار داریم،  گفت:  حدود ۲۱ نفر از کارگران این کارخانه که قبل از نوروز سال ۹۶ از کار بیکا واخراج شده اند هنوز نتوانسته اند مطالبات خود را از کارفرما وصول کنند.

این کارگر با تاکید بر پی گیری مسئولان استانی در مورد وضعیت  کارخانه شیشه قزوین به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای تولید شیشه در کشور و کارگرانش، گفت: اگر مسئولان  هر چه سریعتر به وضعیت کارخانه رسیدگی کنند در آینده نزدیک شاهد بهبودی وضعیت کارخانه و کارگرانش خواهیم بود.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *