یک هکتار از عرصه های منابع طبیعی گیلانغرب در آتش سوخت

رییس اداره منابع طبیعی گیلانغرب گفت: «به علت وقوع آتش‌سوزی، یک هکتار از مراتع منطقه پی کله دهستان حیدریه از توابع این شهرستان در آتش سوخت.»

به گزارش تانگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایرنا، زمان وقوع این آتش سوزی را بعد از ظهر امروز و علت آن را نیز به احتمال فراوان عامل انسانی ذکر کرد.

وی اظهار داشت: «آتش سوزی در مراتع گیلانغرب با تلاش نیروهای امدادی، حضور به موقع مردم و دوستداران طبیعت و انجمن‌های مردم نهاد، پس از یک ساعت تلاش در ساعت ۱۵ مهار شد.»

وی با بیان این که با مهار کامل آتش سوزی، از سرایت آن به جنگل‌های اطراف جلوگیری شد، اضافه کرد که با توجه به فصل گرما مردم در هنگام استفاده از طبیعت و روشن کردن آتش، قبل از ترک محل باید از خاموش کردن آن اطمینان حاصل کنند.

این پنجمین مورد از وقوع آتش سوزی از ابتدای امسال در مزارع گندم، باغ‌ها و مراتع شهرستان گیلانغرب است که در اثر آن به بخش‌هایی از زمین‌های کشاورزی و عرصه‌های منابع طبیعی خسارت وارد شد.

پارسال نیز در ۲۸ فقره آتش سوزی، ۵۰۰ هکتار از عرصه‌های جنگلی و مرتعی گیلانغرب در آتش سوخت و خسارتی بیش از ۳۰ میلیارد ریال را به همراه داشت.

گیلانغرب با بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه، ۱۷۵ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی دارد که ۷۵ هزار هکتار آن جنگل و بقیه مرتع و نیزار است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *