تجمع اعتراضی ۲۰۰ نفری کارگران آیدا سرام

۲۰۰ نفری از کارگران کارخانه کاشی و سرامیک «آیدا سرام»، صبح روز گذشته (۱۳ خرداد ماه) در مقابل استانداری خراسان جنوبی تجمع کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، منابع کارگری درکارخانه «آیدا سرام» واقع درشهرک صنعتی بیرجند گفتند: دلیل اعتراض روز گذشته  حدود  ۲۰۰ از کارگران شاغل در این واحد تولیدی، تاخیر در پرداخت مطالباتشان در حداقل ۵ ماه گذشته بوده است.

این منابع کارگری همچنین گفته اند دلیل دیگر اعتراض کارگران این کارخانه  به تعویق افتادن حق بیمه آنان به سازمان تأمین اجتماعی طی  چند ماه گذشته است.

به گفته کارگران معترض  این کارخانه، وقتی برای پی گیری مطالبات صنفی خود واکنش نشان می دهیم کارفرما کارگران را تهدید به اخراج می کند.

به گفته آنان در اجتماعات قبلی که انجام دادیم کارفرما چند نفر از کارگران را اخراج کرد.

وی تصریح کرد: متاسفانه مسئولان کارخانه برای پرداخت حقوق کارگران وعده می دهند، اما هیچ وقت به این وعده ها عمل نمی کنند و تحمل این وضعیت برای ما سخت شده است.

گفتنی است «آیدا سرام» تولید کننده کاشی و سرامیک، شرکتی تازه تاسیس است و تحت مالکیت خصوصی اداره می‌شود. به گفته کارگران، از چند سال قبل کارخانه با مشکل مالی روبرو شده و از آن زمان به بعد تمام کارگران این شرکت که تعدادشان به ۲۰۰نفر می‌رسد نتوانسته‌اند حقوق و معوقات خود را  به موقع دریافت کنند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *