تجمع اعتراضی تعداد زیادی از کارگران آذرآب اراک

از روز دوشنبه، تعداد زیادی از کارگران آذر آب اراک، بخاطر عدم توجه مدیران کارخانه به پرداخت ۴۳ماه مطالبات معوقه، دست به اعتراض صنفی زده‌اند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، از روز دوشنبه، تا هم اکنون گروهی از کارگران شاغل در کارخانه «آذر آب اراک» در انتقاد به بی‌توجه‌ای مدیران کارخانه به پرداخت مطالبات معوقه خود دست به اعتراض صنفی زده‌اند.

تعدادی از کارگران حاضر در تجمع امروز میگویند: از روز دوشنبه، ۲۵ تیر ماه، برای معوقات مزدیمان در محوطه کارخانه تجمع کرده‌ایم اما هربار به جز وعده‌، سخن دیگری از زبان کارفرما و مسئولان مربوطه نشنیدیم.

او ادامه داد: در نتیجه ادامه همین وضعیت به ناچار دو روز گذشته نیز در محدوده میدان باغ ملی و مرکزشهر اراک در حوالی محل استقرار کارخانه قرار دارد، جمع شدیم تا بلکه این بار وعده‌هایی تکراری رنگ اجرایی به خود بگیرد.

براساس اظهارات این کارگر آذرآب دلیل اعتراض صنفی او و همکارانش، پرداخت نشدن دست کم ۴۳ماه مزد معوقه و۹ماه حق بن از سوی کارفرماست.

کارگران این واحد سازنده پروژه‌های نیروگاهی، در ادامه گفتند: هریک از ما کارگران دست‌کم دارای سه سر عائله هستیم و تامین مخارج زندگی بسیار برایمان سخت شده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.