یکی از هواداران عرفان حلقه از سوی نیروهای امنیتی سپاه در بابل بازداشت شد

سپاه پاسداران از بازداشت یکی از هواداران عرفان حلقه در شمال ایران با هویت وحید پورطهماسب خبر داد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، وحید پور طهماسب، از فعالان عرفان حلقه در بابل، از سوی نیروهای سپاه پاسداران دستگیر شده است.

وحید پورطهماسب سابقه بازداشت متعددی دارد و تا زمان انتشار این خبر از وضعیت وی در بازداشتگاه سپاه اطلاعی به دست نیامده است.

خبرگزاری تسنیم در این خصوص اظهار داشته که وی بخشی از فعالیت‌های خود در خصوص عرفان حلقه را در آرایشگاه محل کار خود انجام می‌داده است.

طی هفته های اخیر موجی از بازداشت هواداران عرفان حلقه در شهر های مختلف آغاز شده است.

اطلاعات سپاه «صاحب‌الزمان» استان اصفهان در هفته های گذشته در اطلاعیه‌ای از دستگیری ۸ نفر از طرفداران «عرفان حلقه» در شاهین‌شهر خبر داد. این پایگاه امنیتی پیش از این نیز اقدام به دستگیری یازده تن از هواداران عرفان حلقه در نجف آباد کرده بود.

در هفته گذشته نیروهای اطلاعات سپاه در تبریز اقدام به بازداشت هواداران عرفان حلقه کردند که این شهروندان پس از یک روز بازداشت با قرار کفالت آزاد شدند.

همچنین طی روز های اخیر دستکم سه تن از هواداران عرفان حلقه در شیراز از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شدند.

در خردادماه تنها در شهرستان مشهد بیش از ۲۷ تن از شاگردان و مربیان عرفان حلقه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

هواداران آقای طاهری در سال‌های گذشته چند بار در اعتراض به بازداشت او در تهران و چند شهر دیگر تجمع کرده‌اند.

محمدعلی طاهری در سال ۱۳۸۰ موسسه‌ای به نام «عرفان حلقه» تاسیس کرد که در آن به فعالیت‌هایی مربوط به «طب مکمل ایرانی، فرادرمانی و ساینتولوژی» مشغول بود. او در سال ۱۳۹۰ بازداشت شد و حکم اولیه‌ای که برایش صادر شد نیز «اعدام» بود.

سال ۹۵ حکم اعدام او در دیوان عالی کشور نقض و پرونده برای رسیدگی مجدد به دادگاه انقلاب ارجاع شد.

این زندانی عقیدتی یک سال پس از اتهام دوران حبس، در روز ۹ اسفند ماه ۹۵ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده مجددا به اتهام «فساد فی الارض» که در دادگاه قبلی از آن تبرئه شده بود، متهم شد و همزمان یک روز پس از دادگاه فیلم مستندی از شبکه سوم صداوسیما پخش شد که در آن افرادی با صورت شطرنجی در حالی که از شاگردان سابق وی معرفی شدند، خواهان اجرای حکم «اعدام» در مورد آقای طاهری موسس «عرفان حلقه» شدند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *