با تعطیلی گلخانه فرودگاه مرکزی یاسوج ۱۰۰ کارگر بیکار شدند

اختلاف بین مسئولان سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد و فرودگاه این استان بر سر چگونگی ادامه فعالیت مجتمع گلخانه‌ای این فرودگاه موجب تعطیلی این گلخانه شد و دست‌کم یکصد کارگر شاغل در این مجموعه بیکار شدند.
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، اختلاف مسئولان سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد و فرودگاه مرکزی یاسوج بر سر چگونگی ادامه فعالیت مجتمع گلخانه‌ای مستقر در این فرودگاه، باعث نگرانی دست‌کم یکصد کارگر شاغل در این واحد تولیدی شده است.

ایجاد این مجتمع گلخانه‌ای به قراردادی بازمی‌گردد که در سال ۱۳۸۹ بین شرکت فرودگاه‌های کشور و سازمان جهاد کشاورزی استان کهکلویه و بویراحمد باهدف اشتغال فارغ‌التحصیلان رشته‌های کشاورزی منعقد شده بود.

براساس این قرارداد قرار بود در بخشی از اراضی فرودگاه مرکزی یاسوج تا سال ۱۴۰۱ گلخانه برای کشت و پرورش محصولات صیفی و گل‌های زینتی دایر شود اما پس از گذشت هفت سال از این قرارداد، مدیران فرودگاه یاسوج تصمیم به جابه‌جایی محل گلخانه گرفته و حکم تخلیه محل کنونی را صادر کرده‌اند.

از قرار معلوم طی هفت سال گذشته در این مجتمع شامل ۸ واحد تولیدی گل رز، ۲ واحد تولیدی سبزی و صیفی دایر شده است و نزدیک به ۱۰۰ کارگر که بیشتر آنها را زنان شامل می‌شوند در این مجموعه مشغول کارند.

در همین رابطه «جعفر گوهرگانی» رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از مسئولان فرودگاه یاسوج خواست مانع فعالیت گلخانه‌داران در این فرودگاه نشوند.

گوهرگانی که امروز در فرودگاه یاسوج حضور یافته بود، گفت: «اگر درهای گلخانه‌ها باز نشود شاهد خسارات میلیاردی به گلخانه‌داران خواهیم بود.»

وی این اقدام مسئولان فرودگاه یاسوج را به‌منزله فسخ یک جانبه قرارداد گلخانه‌داران دانست و افزود: فسخ قرارداد یکطرفه از سوی مسوولان فرودگاهی یک کار ظالمانه بوده است. در این رابطه جلسات متعددی با مسئولان فرودگاه برگزار شده و آنها هر بار بهانه‌ای را مطرح می‌کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، بیکاری بیش از ۱۰۰ نفر به دلیل سیاست‌های نادرست فرودگاه یاسوج را محتمل دانست و افزود: تنها راهکار رفع این معضل برگزاری شورای تأمین و دستور ویژه استاندار است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.