افزایش ۸۹ درصدی مرگ‌های حوادث کار در مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: مرگ و میر ناشی از حوادث کار در چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۹ درصد افزایش یافت.
به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، دکتر عباسی بابیان اینکه از این تعداد ۳۰ نفر متأهل و مابقی مجرد هستند افزود: در چهار ماهه سال جاری ۳۳ مرد براثر حوادث کار در استان جان باخته‌اند.

وی تصریح کرد: بر اساس آمارهای موجود سقوط از بلندی با ۱۷ مورد فوتی رتبه اول مرگ‌های ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص می‌دهد، همچنین  برق‌گرفتگی  و اصابت جسم سخت هرکدام با ۷ فوتی و سایر با ۳ در رتبه‌های بعدی مرگ براثر حوادث کار قرار دارند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران افزود: در چهار ماهه امسال بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کار با ۱۱ مورد در خردادماه و کمترین آن با ۶ مورد در تیرماه ثبت شده است.

این مقام اجرایی استان تصریح کرد: طی این مدت  شهرستان‌های بابل  با ۷ فوتی، آمل و ساری هرکدام با  ۳ فوتی بیشترین موارد مرگ براثر حوادث کار را داشتند که در مقابل آن شهرستان‌های رامسر، فریدون‌کنار و نور گزارشی از مرگ براثر حادثه کار گزارش نشده است.

عضو شورای قضایی استان با اشاره به اینکه تعداد ۳۱ نفر از فوت‌شدگان ایرانی و مابقی دارای ملیت غیر ایرانی هستند گفت: سنین ۳۱ تا ۴۰ سال با ۱۴ مورد بیشترین و سنین کمتر از ۲۰ سال با ۱ مورد کمترین موارد را به خود اختصاص دادند.

رشد ۷ درصدی مصدومین حوادث کار

مدیرکل پزشکی قانونی استان در خصوص مصدومین چهار ماهه حوادث کار گفت: تعداد ۲۸۷ (۲۷۴ نفر مرد و ۱۳ نفر زن) نفر در این چهار ماهه به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷ درصد افزایش داشت.

لازم به ذکر است مطابق تعاریف سازمان پزشکی قانونی، مصدومیت ناشی از حادثه کار به آثار ناشی از صدمات فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و روانی به دنبال کار گفته می‌شود و لزوماً نیازی به وجود رابطه کارگر و کارفرما برای مصدوم نیست.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *