بازداشت نه شهروند بهایی در کرمانشاه از سوی نیروهای امنیتی

دستکم ۹ شهروند بهایی ساکن کرمانشاه صبح روز چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ از سوی مأمورین امنیتی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شدند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، پیمان قیامی، عزت‌الله شهیدی، فروزان امینی، کامبیز مرادی پور، سپیده احراری، امرالله اسلامی، نعمت‌الله شادابی، سینو رسولی و امیر کدیور روز چهارشنبه ۲۶ مهر از سوی مأمورین امنیتی در منزلشان بازداشت شدند.

نیروهای امنیتی ضمن بازداشت این شهروندان محل زندگی آنان مورد تفتیش کامل قرار داده‌اند.

یک منبع مطلع به پیام نیوز گفته است: «هنوز از دلایل بازداشت این نه شهروند بهایی اطلاعی در دست نیست و همچنین احتمال می‌رود این افراد را به بازداشتگاه وزارت اطلاعات کرمانشاه منتقل کرده باشند.»

لازم به ذکر است که سپیده احراری در حالی بازداشت شده که وی در دوران بارداری است و شرایط بازداشت و استرس برای وی بسیار مشکل‌زا می‌باشد.

عزت‌الله شهیدی و فرزوان شهیدی پدر و مادر ایقان شهیدی یکی از زندانیان عقیدتی سابق هستند که فرزند آنان به مدت پنج سال در زندان رجایی شهر محبوس بوده است.

همچنین تعدادی دیگر از بازداشت‌شدگان اخیر پیشتر نیز بازداشت شده بودند.

هزاران نفر از پیروان آیین بهایی پس از روی کار آمدن جمهوری اسلامی زندانی، شکنجه یا اعدام شده‌اند. بسیاری دیگر از پیروان این آئین نیز از سایر حقوق اجتماعی و اقتصادی خود همچون حق تحصیل یا کار محروم شده‌اند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *