سهیل عربی در زندان بزرگ تهران دست به اعتصاب غذا زده است

سهیل عربی، زندانی سیاسی و عقیدتی محبوس در زندان زندان بزرگ تهران (فشافویه)، هم اکنون در اعتصاب غذای اعتراضی به سر می‌برد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، سهیل عربی در اعتراض به «رفتارهای خشونت‌آمیز»، «گسترش استفاده از انواع موادمخدر»، «شرایط نامناسب بندها»، «شکنجه از سوی مأموران»، «عدم رعایت اصل تفکیک جرائم» و «محرومیت از حق درمان» دست به اعتصاب غذا زده است.

این زندانی سیاسی و عقیدتی بدون رعایت اصل تفکیک جرائم از بهمن ۹۶ در زندان بزرگ تهران نگهداری می شود.

وی تا کنون چندین از سوی زندانیان جرایم خطرناک و مأموران ضرب و شتم شده و علیرغم مجروحیت شدید مورد درمان قرار نگرفته است.

سهیل عربی از ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۲ بدون مرخصی در حبس به سر میبرد.

سهیل عربی نخستین بار در سال ۱۳۹۲ با اعلام‌جرم قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستگیر و به مدت دو ماه در بند سپاه در زندان اوین تحت بازجویی و فشار قرار گرفت. او تاکنون در دادگاه‌های متعددی به دلیل محتوای مطالب منتشرشده در صفحه فیس‌بوک خود و سایر صفحاتی که به همراه دیگران، ادمین (سرپرست) آن‌ها بوده، محاکمه شده است.

شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب سهیل عربی را به دلیل «توهین به رهبر جمهوری اسلامی و تبلیغ علیه نظام» به سه سال حبس تعزیری و شعبه ۱۰ دادگاه رسیدگی به جرائم کارکنان دولت، او را به دلیل «توهین به مقامات» به ۵۰۰ هزار تومان جریمه نقدی و ۳۰ ضربه شلاق محکوم کرده‌اند.

وی هم‌چنین به اتهام «سب‌النبی» از سوی شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان به اعدام محکوم شد که این حکم طی اعاده دادرسی به ۹۰ ماه زندان و دو سال تحقیقات مذهبی برای اثبات پشیمانی تبدیل گشت.
در تیرماه ۹۶ وی مجددا در پی پرونده سازی سپاه در دوران زندان، به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به مقدسات» از سوی قاضی مقیسه به ۶سال حبس محکوم شد.

در مهر ۹۷ نیز این زندانی عقیدتی و سیاسی در پرونده جدیدی که در زندان علیه وی مفتوح شده، به اتهامات «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «تشویش اذهان عمومی» به سه سال حبس تعزیری، سه سال تبعید به برازجان و مبلغ ۴ میلیون تومان جزای نقدی جهت واریز به صندوق دولت محکوم شد.

سهیل عربی در اعتراض به فشارهای وارده از سوی نیروهای امنیتی بارها دست به اعتصاب غذا زده و در بند دو-الف مورد بازجویی قرار گرفته است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *