گزارشی از وضعیت ارشیا نقوی‌انارکی، زندانی سیاسی محبوس در زندان بندرعباس

ارشیا نقوی‌انارکی، زندانی سیاسی، که از یک ماه پیش به زندان بندرعباس منتقل شده است، بدون حق ملاقات و مرخصی، در این زندان نگهداری می‌شود.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، ارشیا نقوی انارکی در جریان اعتراضات سراسری دی‌ماه ۱۳۹۶ در شهر محل سکونتش در بندرعباس بازداشت و به زندان کرمان منتقل شد. وی مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه از زندان آزاد شد. آقای انارکی در آذرماه ۱۳۹۸ توسط شعبه ۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس احضار و پس از مراجعه به این شعبه مجددا بازداشت شد.

ارشیا نقوی انارکی در تاریخ ۲۰ شهریور ۱۳۹۹، توسط شعبه ۷ دادگاه تجدید نظر استان کرمان محاکمه و به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل و اداره گروه‌های مخالف نظام» به ۱۰ سال حبس، به اتهام «عضویت در گروه‌های مخالف نظام» به ۵ سال حبس، به اتهام «توهین به آیت الله خمینی و رهبری» به ۲ سال حبس و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۱ سال حبس و در مجموع به ۱۸ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم پیشتر توسط دادگاه انقلاب کرمان صادر شده و این فعال سیاسی در پایان جلسه دادگاه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شده بود.

مصادیق عناوین اتهامی که ارشیا نقوی‌انارکی بابت آن‌ها بازداشت و محاکمه شده است «شرکت در تجمعات دی‌ماه ۹۶»، «شعارنویسی، چسباندن برچسب، توزیع تراکت و شب‌نامه در حمایت از خاندان پهلوی» و «ارتباط با گروه‌های معاند نظام»، عنوان شده است.

این فعال سیاسی که از حدود یک ماه پیش به زندان بندرعباس منتقل شده است، بدون حق ملاقات و مرخصی در این زندان نگهداری می‌شود. 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *