تداوم بازداشت و بی‌خبری از مازیار سیدنژاد، فعال کارگری

مازیار سیدنژاد، فعال کارگری، که روز دوشنبه ۱۷ خردادماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت شده بود، بدون حق تماس و دسترسی به وکیل در یکی از سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می‌شود.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مازیار سیدنژاد در تاریخ ۱۰ آذرماه ۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی در اهواز بازداشت و در اسفندماه همان سال با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

این فعال کارگری پس از مدتی توسط شعبه ۴ دادگاه انقلاب اهواز محاکمه و به اتهام «عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام» به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در خردادماه ۱۴۰۰ توسط دادگاه تجدید نظر اهواز عینا تائید شد.

پیش از این در دی‌ماه ۱۳۹۷، فیلم اعترافات مازیار سیدنژاد به همراه چند فعال کارگری دیگر از صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شده بود که در آن به «ارتباط با گروه‌های مارکسیستی و برانداز در خارج از ایران» اعتراف کرده بودند.

گفتنی است از دلایل بازداشت مازیار سیدنژاد اطلاعی در دست نیست اما به‌نظر می‌رسد این بازداشت در ارتباط با پرونده سازی جدید علیه این فعال کارگری صورت گرفته است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *