صدور حکم ۳۸سال حبس تعزیری برای ۵ فعال سیاسی

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، ناهید تقوی، مهران رئوف، سمیه کارگر، بهاره سلیمانی و نازنین محمدنژاد، فعالان سیاسی را، مجموعا به ۳۸ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، براساس حکمی که توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری صادر شده است، ناهید تقوی و مهران رئوف به اتهام «مشارکت در اداره گروه غیرقانونی و فعالیت تبلیغی علیه نظام» هرکدام به ۱۰ سال و ۸ ماه حبس تعزیری، سمیه کارگر و بهاره سلیمانی به اتهام «مشارکت در اداره گروه غیرقانونی و فعالیت تبلیغی علیه نظام» هر کدام به ۶ سال و ۸ ماه حبس تعزیری و نازنین محمدنژاد با همین اتهام به ۳ سال و ۴ ماه حبس تعزیری و مجموعا به ۳۸ سال حبس تعزیری محکوم شدند. از وضعیت پرونده الهام صمیمی دیگر متهم این پرونده اطلاعی در دست نیست.

این شهروندان در پائیز ۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. از میان این شهروندان بازداشتی، ناهید تقوی و مهران رئوف هم‌چنان در بازداشت به‌سر می‌برند و سمیه کارگر، بهاره سلیمانی و نازنین محمدنژاد پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شدند.

گفتنی است ناهید تقوی، شهروند دوتابعیتی ایرانی-آلمانی، چندی پیش در زندان به کرونا مبتلا شده و علیرغم وخامت وضعیت جسمی، از اعزام به مرکز درمانی خارج از زندان محروم است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *