رد درخواست اعاده دادرسی ارشیا نقوی انارکی، زندانی سیاسی

درخواست اعاده دادرسی ارشیا نقوی انارکی، زندانی سیاسی که دوران ۱۸سال محکومیت خود را در زندان بندرعباس سپری می‌کند، رد شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، ارشیا نقوی انارکی در جریان اعتراضات سراسری دی‌ماه ۱۳۹۶ در شهر محل سکونتش در بندرعباس بازداشت و به زندان کرمان منتقل شد. وی مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه از زندان آزاد شد. آقای انارکی در آذرماه ۱۳۹۸ توسط شعبه ۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس احضار و پس از مراجعه به این شعبه مجددا بازداشت شد.

ارشیا نقوی انارکی در تاریخ ۲۰ شهریور ۱۳۹۹، توسط شعبه ۷ دادگاه تجدید نظر استان کرمان محاکمه و به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل و اداره گروه‌های مخالف نظام» به ۱۰ سال حبس، به اتهام «عضویت در گروه‌های مخالف نظام» به ۵ سال حبس، به اتهام «توهین به آیت الله خمینی و رهبری» به ۲ سال حبس و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۱ سال حبس و در مجموع به ۱۸ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم پیشتر توسط دادگاه انقلاب کرمان صادر شده و این فعال سیاسی در پایان جلسه دادگاه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شده بود.

مصادیق عناوین اتهامی که ارشیا نقوی‌انارکی بابت آن‌ها بازداشت و محاکمه شده است «شرکت در تجمعات دی‌ماه ۹۶»، «شعارنویسی، چسباندن برچسب، توزیع تراکت و شب‌نامه در حمایت از خاندان پهلوی» و «ارتباط با گروه‌های معاند نظام»، عنوان شده است.

گفتنی است این زندانی سیاسی در اسفندماه ۱۳۹۹ بازداشت و برای اجرای حکم حبس به زندان بندرعباس منتقل شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *