شکیلا منفرد، زندانی سیاسی، با پایان ایام مرخصی استعلاجی به زندان بازگردانده شد

روز شنبه ۱۶شهریورماه ۱۴۰۰، شکیلا منفرد، زندانی سیاسی محبوس در زندان قرچک ورامین، که از تاریخ ۱شهریورماه به مرخصی استعلاجی اعزام شده بود، با پایان ایام مرخصی به زندان قرچک ورامین بازگردانده شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، شکیلا منفرد یک روز پیش از بازگشت به زندان، به دادسرای اوین احضار و در آنجا به مدت سه ساعت توسط سه بازجو مورد بازجویی قرار گرفت. بازجویی و فشار بر این زندانی سیاسی به اتهام انتشار فایل صوتی در شبکه‌های مجازی در ایام مرخصی استعلاجی صورت گرفته است؛ در حالی‌که این اتهام کذب بوده و هیچگونه فایل صوتی از سوی وی منتشر نشده است.

این زندانی سیاسی در دوره مرخصی موظف شده بود که هر روز صبح جهت اعلام حضور خود را به زندان اوین معرفی کند و حق خروج از تهران را نداشته است.

گفتنی است شکیلا منفرد در هنگام بازگشت به زندان قرچک ورامین، توسط ضابطین پرونده‌اش که در مقابل زندان منتظر او بودند مورد ضرب و شتم قرار گرفته است، تا جایی که لباس‌های وی پاره شده‌اند. همچنین تلفن همراه این فعال سیاسی ضبط و خانواده وی نیز تهدید به سکوت و بازداشت شدند.

شکیلا منفرد در تاریخ ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند یک الف بازداشتگاه قرارگاه ثارالله منتقل شد. وی پس از اتمام مراحل بازجویی به بند زنان زندان اوین منتقل و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه به‌صورت موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از زندان آزاد شد. این فعال مدنی روز چهارشنبه یکم بهمن‌ماه ۱۳۹۹، درحالی‌که جهت رسیدگی به اتهاماتش به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران احضار شده بود، پس از اتمام جلسه دادگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

این فعال مدنی نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «توهین به مقدسات اسلام» به ۵۰ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

شکیلا منفرد که دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کرد، در اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به زندان قرچک ورامین تبعید شد. این زندانی سیاسی پس از انتقال به زندان قرچک ورامین و در پی اعتراض به ماموران زندان درخصوص تصمیم به انتقال به بند زندانیان غیرسیاسی، از سوی کادر زندان مورد ضرب شتم قرار گرفته است تا جایی که در تماسی که با خانواده داشته اعلام کرده بود که هر دو دست وی به شدت کبود شده است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *