ممانعت مسئولین حفاظت زندان از اعزام افشین سهراب‌زاده

مسئولین حفاظت زندان میناب بار دیگر از اعزام  افشین سهراب‌زاده که به سرطان مبتلا می باشد، به بیمارستان جلوگیری کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز جمعه سوم اردیبهشت ماه، افشین سهراب‌زاده در پی وخامت حال به بهداری زندان منتقل شد و پزشک بهداری با توجه به وضعیت نامناسب جسمانی وی نامه اعزام وی به بیمارستان را صادر کرد اما مسئولین حفاظت زندان میناب از انتقال وی جلوگیری کردند. این درحالی است که این زندانی سیاسی پس ۱۰ روز اعتصاب غذا و بیماری سرطان روده در وضعیت وخیم جسمانی به سر می برد.

گفتنی است که افشین سهراب‌زاده، روز پنج شنبه ۲ اردیبهشت‌ماه، با قول مساعدت مسئولین زندان مبنی بر پیگیری خواسته‌هایش پس از ۱۰ روز به اعتصاب خود پایان داد.

لازم به یادآوری است که در روز پنج شنبه ۵ فروردین‌ماه، افشین سهراب‌زاده در پی وخامت حال به بیمارستان میناب اعزام و پس از یک روز به زندان میناب بازگردانده شد. به این زندانی سیاسی اعلام‌شده است که امکان معالجه وی در میناب وجود ندارد و باید در اسرع وقت به یکی از بیمارستان‌های مجهز در شهرهای بزرگ منتقل شود. این در حالی است که با توجه به هزینه‌های بالای معالجه، امکان درمان وی در این بیمارستان‌ها مقدور نمی‌باشد.

شایان‌ذکر است که در ۱۵ اسفندماه سال ۹۴، دادستان شهرستان کامیاران طی نامه ایی با درخواست مرخصی افشین سهراب‌زاده موافقت کرده و میزان وثیقه درخواستی را صد میلیون تومان اعلام کرده بود اما پس از تهیه وثیقه و مراجعه خانواده این زندانی به دادستانی میناب، مسئولین مقدار وثیقه از صد میلیون به دویست میلیون افزایش داده‌اند.

افشین سهراب‌زاده چندی پیش جهت درمان به تهران اعزام‌شده بود و بدون هیچ درمانی دوباره به زندان میناب منتقل گردید.

لازم به ذکر است که این زندانی سیاسی از جراحت‌های ناشی از شکنجه، خونریزی داخلی و بیماری سرطان روده رنج می‌برد.

پیش‌تر کمیسیون پزشکی زندان‌های استان هرمزگان، با ارسال نامه‌ای به مسئولین و دادستان شهر میناب، وضعیت این زندانی بیمار را بحرانی اعلام کرده بود اما «دادگستری استان کردستان» در آن زمان با اعزام به مرخصی درمانی او مخالفت کرده بود.

افشین سهراب‌زاده، اهل کرمانشاه در خردادماه ۱۳۸۹، توسط نیروهای اداره اطلاعات شهر کامیاران بازداشت و از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب اسلامی سنندج، به اتهام «محاربه» به ۲۵ سال در زندان میناب محکوم شد. وی در اسفندماه سال ۱۳۹۰، از زندان مرکزی سنندج به زندان میناب تبعید شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.