کارگران شهرداری لوشان سه ماه معوقات مزدی دارند

با وجود گذشت یک ماه از آغاز سال جدید، دستمزد بهمن و اسفند سال گذشته حدود ۷۴ کارگر پیمانکاری شهرداری لوشان به همراه حقوق فروردین ماه سال جاری انان پرداخت نشده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، در شهرداری لوشان واقع در استان گیلان، این کارگران که در شهرداری لوشان و سازمان‌های وابسطه به آن به صورت پیمانی وقرار دادی مشغول کارند؛ سه ماه حقوق معوقه طلب دارند.

کارگران با بیان اینکه مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد آن‌ها کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است افزودند: با تغییر شهردار که از دی ماه سال گذشته انجام شده باز هم کارگران با مشکلات معیشتی ناشی از عدم دریافت مزد مواجه‌اند.

بر پایه اطلاعاتی که به نقل از این کارگران شهرداری لوشان در اختیار خبرنگار ایلنا قرار گرفته است تعداد ۵ نفر از همکاران باسابقه آن‌ها به دلیل پرداخت نشدن سهم بیمه مشاغل سخت و زیان آور از شش ماه پیش معطل صدور احکام بازنشستگی خود هستند.

همچنین به گفته کارگران شهرداری لوشان در حال حاضر از موعد بازنشستگی یکی از همکارانشان حدود یکسال گذشته است اما وی که هنوز حکم بازنشستگی‌اش صادر نشده، به دلیل پی‌گیری برای بازنشسته شدن از ابتدای سال جاری اخراج و در حال حاضر در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

کارگران در خاتمه تصریح کردند: مشکلاتی که در زمینه پرداخت دستمزد بوجود آمده باعث نگرانی شده وآنان نیازمند دریافت همه معوقات حقوقی خود هستند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.