وضعیت وخیم علیرضا گلی‌پور در زندان اوین

علیرضا گلی‌پور، زندانی امنیتی، علیرغم وخامت حال و شرایط نامساعد زندان برای وضعیت وی، همچنان در زندان اوین نگهداری می‌شود و از حق درمان خارج از زندان محروم است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، علیرضا گلی‌پور، زندانی امنیتی محبوس در زندان اوین که از بیماری تومور در ریه و مشکلات قلبی رنج می‌برد، به دلیل خونریزی شدید از ناحیه بینی و ضعف شدید در وضعیت وخیم جسمانی به سر می‌برد. گفتنی است که با توجه به شیمی‌درمانی و مشکل تومور در ناحیه ریه، شرایط زندان برای وضعیت وی مناسب نمی‌باشد. پزشکان به این زندانی امنیتی اعلام کرده‌اند که وی می‌بایست سریعاً تحت عمل جراحی قرار گیرد. این در حالی است که مسئولین زندان اوین از اعزام وی به بیمارستان و هزینه جهت درمان وی خودداری می‌کنند.

شایان‌ذکر است که علیرضا گلی‌پور دی‌ماه سال ۱۳۹۴ مورد عمل جراحی قرارگرفته و بدون درمان کامل، به زندان اوین انتقال یافت.

علیرضا گلی‌پور در مهرماه ۱۳۹۱ به دلیل «افشاگری» در مورد چند تن از مسئولین حکومتی توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد. این زندانی امنیتی٬ بیش از یک سال از زمان حبس خود را دربند ۲۰۹ زندان اوین گذرانده است که از این مدت ۸ ماه آن در انفرادی بوده است. اتهام وی جاسوسی به نفع اجانب و به‌طور مشخص کشور آمریکا عنوان‌شده است.

لازم به ذکر است که «افشاگری»‌های وی در مورد فسادهای افراد حکومتی مانند «وزیر اطلاعات» و «رئیس‌کل پلیس امنیت استان تهران» می‌باشد.

علیرضا گلی‌پور طی سه سال گذشته به دلیل ممانعت مقامات امنیتی محروم از ملاقات با خانواده‌اش بوده است.

این زندانی امنیتی علیرغم وخامت حال بار‌ها از سوی مأموران وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران مورد بازجویی و شکنجه قرار گرفته است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *