وخامت حال محمد ابراهیمی در زندان رجایی شهر/ خودداری مسئولین از اعزام وی به مراکز درمانی

محمدابراهیمی، فعال مدنی، علیرغم وخامت حال و نیاز مبرم به درمان در خارج از زندان، همچنان در زندان رجایی شهر نگهداری می‌شود.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، محمدابراهیمی، فعال مدنی که از مشکلات ریوی شامل تنگی نفس، خون‌ریزی کلیه رنج می‌برد، از حق درمان در داخل زندان به دلیل کمبود امکانات محروم می‌باشد. این در حالی است که مسئولین زندان رجایی شهر از اعزام این فعال مدنی به مراکز درمانی خارج از زندان نیز خودداری می‌کنند.

گفتنی است که مسئولین زندان رجایی شهر طی ماه‌های گذشته چندین بار مانع ورود داروهای موردنیاز سید محمدابراهیمی به داخل بند شدند و عدم دریافت دارو در زمان مناسب وضعیت بیماری این زندانی را وخیم‌تر می‌کند.

این فعال مدنی در روز شنبه ۱۹ دی‌ماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی – انتظامی در حالی بازداشت شد که در مرخصی درمانی به سر می‌برد؛ وی ابتدا به زندان اوین و ازآنجا به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

سید محمدابراهیمی عضو «کمیته مادران عزادار پارک لاله» در ۲۲ آذرماه سال ۸۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به اتهام «توهین به رهبری» و «اقدام علیه امنیت ملی» در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به ۵ سال زندان محکوم شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *