مریم نقاش زرگران به زندان اوین بازگردانده شد/ به همراه تصویر

مریم نقاش زرگران، زندانی عقیدتی بند نسوان اوین، بدون درمان کامل از بیمارستان به زندان بازگردانده شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، مریم نقاش زرگران، زندانی عقیدتی محبوس در زندان اوین که در پی وخامت حال در چهارمین روز از اعتصاب غذا به بیمارستان شهدا منتقل شده بود، پس چند ساعت بدون درمان و درحالت بیهوشی به زندان بازگردانده شد.

گفتنی است مریم نقاش زرگران در اعتراض به بلاتکلیفی در وضعیت پرونده خود از ششم خردادماه در اعتصاب غذای خشک به سر می برد و با گذشت ۴ روز از اعتصاب وی، هم اکنون در وضعیت جسمانی نامساعدی قرار دارد.

مریم نقاش زرگران،  ۳۵ ساله ، نخستین بار در اوایل زمستان سال ۱۳۹۱ به جرم «اقدام علیه امنیت ملی» بازداشت شد. در روز دستگیری از پلیس امنیت مستقر در خیابان وزراء تهران با منزلش تماس گرفته و احضار می‌شود که همانجا به مدت ۳ روز در بازداشت موقت بود. پس از آن به زندان اوین منتقل و برای ۱۹ روز در بازداشتگاه زندان اوین بازداشت می‌ماند تا اینکه با سپردن قرار وثیقه سند آزاد می‌گردد.

ماموران امنیتی از زمان بازداشت وی تاکنون بدفعات خانه و محل سکونت این نوکیش مسیحی را مورد بازرسی و تفتیش قرار می دهند که برخی از وسایل شخصی بهمراه جزوه ها و کتاب های مربوط به مسیحیت را ضبط و با خود می برند.

خانم نقاش زرگران پس از تشکیل دادگاه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی محمد مقیسه به جرم « فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی و اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به چهار سال زندان محکوم می شود». بر این اساس حکم صادره در دادگاه تجدید نظر نیز تغییری نکرد . ” نسیم” در تاریخ ۲۴ تیرماه سال ۱۳۹۲ برای اجرای حکم فراخوانده شد و از آن زمان تاکنون در بند نسوان زندان اوین به سر می برد.

لازم به ذکر است که وی سابقه عمل جراحی در ناحیه قلب را نیز داشته به دلیل فشارهای روانی درون زندان دچار نارسایی مجدد قلبی شد است.

وی همچنین به دلیل وضعیت نامناسب شرایط زندان از نظر روحی نیز از افسردگی رنج می برد.

مریم نقاش زرگران

مریم نقاش زرگران

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *