تجمع شبانه ۴۰۰ نفر از کارگران صنایع مخابرات راه دور شیراز برای معوقات مزدی

در ادامه چادرنشینی بازنشستگان کارخانه تعطیل شده صنایع مخابرات راه دور شیراز (ITI) برای دریافت معوقات مزدی، شب گذشته تعداد ۴۰۰ نفر از این کارگران در محوطه این کارخانه تجمع کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، یکی از کارگران سابق این واحد صنعتی با اعلام این مطلب گفت: “به دنبال برپایی این تجمع صنفی قرار شد تا در جلسه امروز شورای تامین استان فارس در خصوص طلب ۳۰ میلیاردی بازنشستگان شرکت تصمیم گیری شود”.

وی یادآور شد: “از سه‌شنبه هفته گذشته در محوطه کارخانه چادرهای خود را برپا کرده بودیم از مسئولین اداره کار، استانداری خواستیم که در خصوص مطالبات با تجمع کنندگان دیداری داشته باشند اما آنها نه تنها به کارخانه نیامدند بلکه از طرق مختلف فشار وارد می‌کنند تا چادرهای خود را جمع کنیم و به همین دلیل تجمع شب گذشته را بعد از نماز مغرب برگزار کردیم”.

این کارگر صنایع مخابراتی راه دور شیراز در عین حال از برخورد منفعلانه نهادهای صنفی کارگری استان فارس انتقاد کرد و افزود: “بصورت مشخص از نمایندگان کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان فارس انتظار داشتیم تا در سالهای گذشته از موقعیت خود در جلسات استانداری و اداره کار برای پیگیری خواسته‌های ما استفاده کنند اما انگار از نظر آنها کارگران I.T.I دیگر جزء کارگران شاغل محسوب نمی‌شوند که بخواهند خواسته‌های ما را پیگیری کنند”.

وی با یادآوری اینکه از سالهای قبل تاکنون اموال توقیف شده شرکت نزد بانک ملی باقیمانده است، افزود: “ابتدا قرار بود این اموال از طریق مزایده بابت طلب بانک ملی فروخته شود اما در نهایت با اعتراض کارگران جلوی این مزایده از طریق دادستانی گرفته و قرار شد تا از طریق قیمت‌گذاری دوباره به خواسته‌های کارگران نیز رسیدگی شود”.

لازم به ذکر است که روز گذشته علی همتی رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان فارس در مصاحبه باروزنامه خبر جنوب گفته بود کارشناسی بر سر قیمت مزایده اموال شرکت در حال انجام است و قرار شده که مطابات بازنشستگان در اولویت پرداخت باشد.

صنایع مخابرات راه دور شیراز

صنایع مخابرات راه دور شیراز۲

صنایع مخابرات راه دور شیراز۳

صنایع مخابرات راه دور شیراز۴

صنایع مخابرات راه دور شیراز۵

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *